Trwa ładowanie...

Deweloperzy przestają budować i zwalniają ludzi

Spółki deweloperskie, które skutki kryzysu zaczęły odczuwać już kilka miesięcy temu, redukują zatrudnienie - pisze dziennik "Polska". Problem jest jednak poważniejszy, gdyż pracę stracić może nawet 25 tysięcy osób powiązanych z budownictwem.

Share
Deweloperzy przestają budować i zwalniają ludziŹródło: AFP
d3t62kz

Jak wyjaśnia gazeta, spadek koniunktury w budownictwie mieszkaniowym, ale przede wszystkim obostrzenia w udzielaniu kredytów hipotecznych dotyka agencje pośrednictwa w obrocie nieruchomości. W ostatnich tygodniach obroty tych firm drastycznie spadły. Pracę mogą stracić ponad dwa tysiące osób.

Zwolnienia zapowiedziały cementownie i huty produkujące na potrzeby budownictwa - pisze "Polska". Pracę stracą także osoby zatrudnione w mniejszych i średnich firmach budowlanych. Ci ostatni to często podwykonawcy dużych deweloperów. Eksperci szacują, że co czwarta firma budowlana w Polsce założona została przez emigrantów wracających z Wysp Brytyjskich. Teraz, gdy deweloperzy zaczęli wstrzymywać inwestycje, cieśle, murarze, stolarze czy dekarze zostaną zmuszeni do szukania mniejszych zleceń za niższe pieniądze.

Więcej w dzienniku "Polska".

d3t62kz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t62kz
d3t62kz