Trwa ładowanie...
d1okhhq

DI BRE Banku podwyższył cenę docelową Asseco Poland do 51,3 zł, podtrzymuje "trzymaj"

18.10. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 15 października, podwyższyli cenę docelową Asseco Poland do 51,3 zł, podtrzymując rekomendację...

d1okhhq
d1okhhq

18.10. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 15 października, podwyższyli cenę docelową Asseco Poland do 51,3 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

Raport wydano przy kursie 49 zł, a w piątek o godz. 10.20 za akcje spółki płacono 50 zł.

"Notowania walorów Asseco Poland umocniły się po zdobyciu przez spółkę matkę najważniejszej części kontraktu IT z ZUS na utrzymanie KSI i wygranej w przetargu TP SA. Grupa w dalszym ciągu generuje solidny cash flow pomimo akwizycji i inwestycji w nieruchomości, a w grupie spółek porównywalnych płaci jedną z największych dywidend z DY równym 4,9 proc." - napisano w raporcie.

"Z drugiej strony pomimo wzrostu backlogu na koniec sierpnia do 5,2 mld zł (+6 proc. rdr) presja na marże na kluczowym rynku polskim w dalszym ciągu przekłada się na stagnację linii EBITDA. Plany rozwoju w Rosji i Etiopii są ryzykowne i na chwilę obecną nie mamy powodów, aby zakładać dynamicznych wzrostów wyników z tych rynków w 2014 r." - dodano.

W ocenie analityków szansą dla Asseco są fundusze unijne na lata 2014-20, które ich zdaniem przełożą się na dynamiczny wzrost zamówień od administracji publicznej na przełomie 2014/15 r.(PAP)

gsu/ ana/

d1okhhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1okhhq