Trwa ładowanie...
d288vle

DI BRE obniżył rekomendację dla PKO BP do "trzymaj"

17.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 12 sierpnia obniżyli rekomendację dla PKO BP do "trzymaj" z "akumuluj", wyznaczając cenę docelową...

Share
d288vle

17.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 12 sierpnia obniżyli rekomendację dla PKO BP do "trzymaj" z "akumuluj", wyznaczając cenę docelową akcji tego banku na 51,9 zł (plus 1,09 zł dywidendy).

W dniu wydania raportu kurs akcji PKO BP wyniósł 49,45 zł.

Wynik netto PKO BP w drugim kwartale na poziomie 897 mln zł był wyższy od prognozy DI BRE Banku (845 mln zł). W efekcie analitycy podwyższyli całoroczną prognozę zysku netto dla banku z 3,2 mld zł do 3,6 mld zł.

d288vle

"Nie ma to jednak wpływu na długoterminową ocenę banku. Bardzo dobre wyniki to zasługa przede wszystkim wyniku odsetkowego budowanego przy rosnącej marży odsetkowej netto" - napisano w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że bank traci udziały w rynku depozytów detalicznych. Ich zdaniem, potrzebna jest rewizja polityki depozytowej w banku, a to zakończy się wzrostem kosztów finansowania i będzie miało negatywne przełożenie na marżę odsetkową.

"Dalej postrzegamy pozytywnie długoterminowy rozwój banku. Zalecamy przeważanie akcji w portfelu przy niższych poziomach cenowych. Premia w wycenie (P/E'08 13,6 vs. średnia 12,0) jest uzasadniona w świetle wysokiego tempa wzrostu zysków netto, jednak dynamiki te zostały zdyskontowane przez rynek" - napisano w raporcie DI BRE Banku. (PAP)

pr/

d288vle

Podziel się opinią

Share
d288vle
d288vle