Trwa ładowanie...
d3vofdr

DI BRE podwyższył rekomendację AB do "kupuj", cena docelowa 10,31 zł

8.5.Warszawa(PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 30 kwietnia, podwyższyli rekomendację AB do "kupuj" z "trzymaj", ustalając cenę docelową akcji spółki...
Share
d3vofdr

8.5.Warszawa(PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 30 kwietnia, podwyższyli rekomendację AB do "kupuj" z "trzymaj", ustalając cenę docelową akcji spółki na 10,31 zł.

Raport został sporządzony przy kursie akcji AB na poziomie 6,55 zł, a w piątek o godz. 9.55 akcje spółki kosztowały 7,15 zł.

W ocenie analityków DI BRE AB jest spółką dobrze zorganizowana pod względem kosztów działalności i nawet spowodowana słabością rynku IT konieczność ograniczenia skali działalności nie powinna poprzez efekt dźwigni operacyjnej wygenerować znacznych strat na działalności.

d3vofdr

"Poza dobrym przygotowaniem struktury kosztowej do warunków kryzysowych duże dyskonto do skorygowanej wartości księgowej kapitałów własnych powoduje, że nawet w przypadku potwierdzenia się najbardziej pesymistycznego scenariusza w postaci bankructwa spółki oraz niewypłacalności części klientów powodującej odpisy na należnościach, akcjonariusze spółki powinni odzyskać co najmniej wysokość zainwestowanych środków" - napisano w raporcie.

"Dotychczasowe działania zarządu w zakresie polityki kursowej pozwoliły spółce osiągać dobre rezultaty i takich też spodziewamy się po trzecim kwartale 08/09" - dodano.(PAP)

gsu/ ana/

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr