Trwa ładowanie...
d2uedbt
d2uedbt

DI BRE podwyższył rekomendację dla PGNiG do "akumuluj"

12.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 6 lipca podwyższył rekomendację dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do "akumuluj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową dla...
Share
d2uedbt

12.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 6 lipca podwyższył rekomendację dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do "akumuluj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową dla akcji spółki do 4,95 zł z 4,4 zł.

Raport wydano przy cenie 4,4 zł. We wtorek o 16.59 kurs akcji spółki wyniósł 4,46 zł.

"Ostatnio kurs PGNiG zachowywał się słabiej wobec rosnących obaw o brak nowej taryfy i wysokość strat na handlu gazem w 4Q. Tymczasem decyzja URE okazała się pozytywnym zaskoczeniem i wraz z polityką hedgingową koncernu oraz dyskontem w kontrakcie jamalskim pozwoli to na wyeliminowanie wspomnianego ryzyka krótkoterminowego" - napisali analitycy.

d2uedbt

"Inwestorzy mogą tym samym skupić się na ciekawych perspektywach w obszarze wydobywczym. Obok uruchamianej produkcji w Norwegii oraz testowego wydobycia w Pakistanie, coraz bliższa staje się perspektywa uruchomienia kopalni ropy w Polsce. Spółka będzie też głównym beneficjentem inwestycji poszukiwawczych na licencjach łupkowych (w pierwszej kolejności spółki serwisowe). Uwzględniając te czynniki, jak również rozpoczynającą się budowę elektrociepłowni Stalowa Wola, zwiększamy naszą wycenę do 4,95 zł z 4,40 zł i podnosimy rekomendację z trzymaj do akumuluj" - podano w raporcie. (PAP)

morb/ osz/

d2uedbt

Podziel się opinią

Share
d2uedbt
d2uedbt