Trwa ładowanie...
d1nfmb3

DI BRE podwyższył rekomendację dla PKN Orlen do "akumuluj", a cenę docelową do 59,3 zł

28.02. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 22 lutego, podwyższyli rekomendację dla PKN Orlen do "akumuluj" z "trzymaj", a cenę docelową dla akcji spółki...

Share
d1nfmb3

28.02. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 22 lutego, podwyższyli rekomendację dla PKN Orlen do "akumuluj" z "trzymaj", a cenę docelową dla akcji spółki podwyższyli do 59,3 zł z 50 zł wcześniej.

Rekomendacja została wydana przy kursie 53,15 zł, a w czwartek na giełdzie ok. godz. 16.05 za jedną akcję spółki płacono 53,6 zł.

"Wiele wskazuje na to, że sprawdza się nasza teza dotycząca rozpoczęcia fazy wzrostowej cyklu w rafinerii postawiona w poprzednim raporcie. Rosnące marże w środowisku spadających zapasów paliw i odbudowującego się popytu powinny powoli zmieniać nadal skrajnie negatywny konsensus i prowadzić do zmiany postrzegania branży. Uważamy, że dzięki dodatkowemu wsparciu z segmentu petrochemicznego Orlen będzie w stanie pobić rekordowe zyski wg LIFO z 2012, a nasze prognozy EBIT plasują się 20 proc. powyżej rynku. Pozytywnym katalizatorem może być także potencjalny wyrok arbitrażowy w sporze z Yukosem" - napisano w raporcie.

Analitycy zwracają uwagę, że obecnie spółka jest notowana na poziomie 6,3 EV/EBITDA LIFO, co nadal stanowi atrakcyjny poziom w kontekście fazy cyklu w jakiej znajduje się sektor.

"Dodatkowo przy prawdopodobnym dostosowywaniu się konsensusu w górę można oczekiwać przereagowania w wycenie rynkowej" - napisano.(PAP)

pel/ asa/

d1nfmb3

Podziel się opinią

Share
d1nfmb3
d1nfmb3