Trwa ładowanie...
dmk2cu0

DI BRE podwyższył rekomendacje dla sześciu banków

28.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 24 sierpnia, dotyczącym sektora bankowego podnieśli rekomendacje dla BZ WBK, Banku Handlowego, ING BSK, Kredyt Banku,...

dmk2cu0
dmk2cu0

28.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 24 sierpnia, dotyczącym sektora bankowego podnieśli rekomendacje dla BZ WBK, Banku Handlowego, ING BSK, Kredyt Banku, Millennium i Pekao, a podtrzymali wcześniejszą rekomendację dla PKO BP.

Według analityków powrót płynności na rynki finansowe obniża koszt finansowania. Ma to wpływ nie tylko na rynek pieniądza hurtowego, ale również na skłonność banków do pozyskiwania drogich depozytów.

"Wojna się skończyła, choć sektor będzie jeszcze odczuwał jej skutki. Nie bez znaczenia jest również mocniejsza złotówka, która wspiera relacje kredyty/depozyty, poprawia współczynniki kapitałowe banków, ogranicza udział kredytów walutowych w portfelach i zmniejsza ryzyko odpisów na walutowych kredytach hipotecznych w przyszłości" - napisano w raporcie.

Analitycy napisali, że banki jednocześnie ograniczają akcję kredytową i są beneficjentami rosnącego portfela depozytów. Czynniki te są wspierane przez poprawiające się otoczenie makroekonomiczne i rosnące wskaźniki wyprzedzające.

dmk2cu0

"Te czynniki diametralnie zmieniają naszą ocenę banków. Zamykamy rekomendacje sprzedaj dla małych banków. Uważamy, że w takim otoczeniu rynkowym oddala się ryzyko strat i bardzo wysokiego kosztu pozyskania środków. Uważamy, że obecne ROA banków giełdowych (prognozujemy 1,1 proc. w 2009 roku) nie odzwierciedla potencjału rentowności aktywów jaki w długim terminie będą generowały" - uważają analitycy.

Ich zdaniem w horyzoncie najbliższych kilku lat ROA wzrośnie do poziomu 1,8 proc.

"Uważamy, że na bazie dostrzeganych przez nas czynników najatrakcyjniejszymi inwestycjami są akcje BZ WBK, ING BSK i Kredyt Banku" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków najmniej atrakcyjną inwestycją jest Bank Handlowy, między innymi z powodu możliwego pogorszenia wyniku netto w tym roku.

Poniżej rekomendacje dla banków wydane przez DI BRE.

cena rekomendacja docelowa

BZ WBK 152,10 Kupuj Handlowy 59,50 Redukuj ING BSK 663,60 Akumuluj Kredyt Bank 11,76 Kupuj Millennium 5,30 Trzymaj Pekao 154,40 Akumuluj PKO BP 35,60 Trzymaj

(PAP)

pif/ ana/

dmk2cu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmk2cu0