Trwa ładowanie...
dji47gm

DI BRE podwyższył rekomendację dla TVN do "trzymaj" z "redukuj"

03.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 29 listopada podwyższyli rekomendację dla TVN do "trzymaj" z "redukuj" oraz podtrzymali cenę docelową akcji spółki...

dji47gm
dji47gm

03.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 29 listopada podwyższyli rekomendację dla TVN do "trzymaj" z "redukuj" oraz podtrzymali cenę docelową akcji spółki na poziomie 16,50 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji TVN 16,50 zł, a w piątek na zamknięciu papiery spółki wyceniono na 17 zł.

"Od momentu wydania przez nas negatywnej rekomendacji dla TVN kurs jego akcji spadł o 10,8 proc, podczas gdy indeks WIG20 wzrósł w tym samym czasie o 0,5 proc.. Tak słaba relatywna stopa zwrotu na przestrzeni ostatniego miesiąca w znacznym stopniu wyczerpuje potencjał spadkowy dla akcji TVN. Spółka wciąż notowana jest z istotną premią w stosunku do zachodnich spółek telewizyjnych (42,5 proc. na EV/EBITDA 2010 i 31,5 proc. na bazie EV/EBITDA 2011), jednak oczekiwana poprawa wyników w platformie cyfrowej 'n' i wyprowadzenie jej na rentowność może być naszym zdaniem w krótkim okresie uzasadnieniem dla wyższej premii w notowaniach (na 2012 rok oczekujemy jej zredukowania do 17,9 proc.) Podtrzymujemy dotychczasowe prognozy wyników i cenę docelową na poziomie 16,50 zł, a w związku ze spadkiem kursu podnosimy nasze zalecenie inwestycyjne dla akcji TVN do trzymaj" - napisano.(PAP)

epo/ jtt/

dji47gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji47gm