Trwa ładowanie...
d36l2ze
d36l2ze

Diaz-Alvarez z Ebury: Dolar umocni się, gdy rynek skoryguje oczekiwania ws. Fed

Warszawa, 17.03.2016 (ISBnews) - Dane gospodarcze takie jak inflacja, która powróciła do docelowego poziomu, oraz bardzo stabilny rynek pracy, zdają się być w zgodzie z przypuszczeniami Fed-u co do dwóch podwyżek stóp procentowych. Jest to jednak więcej niż w swojej obecnej wycenie uwzględniają rynki i należy spodziewać się ponownego umocnienia kursu dolara, gdy ta wycena ulegnie korekcie i będzie przybliżona do planów Rezerwy Federalnej, uważa Enrique Diaz-Alvarez, dyrektor ds. oceny ryzyka Ebury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36l2ze

Fed nie zaskoczył wczoraj rynków i - tak jak się tego spodziewano - pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,25-0,5%.

"Konferencja prasowa była utrzymana w bardzo neutralnym tonie, cytując spowolnienie gospodarcze oraz wahania na rynkach finansowych. Co ważne, Janet Yellen zasugerowała, że kwietniowa podwyżka jest nadal jak najbardziej możliwa - scenariusz, którego rynki nadal nie uwzględniają w swojej wycenie" - napisał Diaz-Alvarez w komentarzu przesłanym ISBnews.

Wskazał, że dolar uległ osłabieniu tuż po tym gdy członkowie Komitetu ds. Otwartego Rynku obniżyli swoje oczekiwania co do przyszłych podwyżek - decydenci prognozują, że w tym roku dojść może do jeszcze jednej podwyżki stóp. W grudniu, ich przewidywaniem była podwyżka co kwartał.

(ISBnews)

d36l2ze

Podziel się opinią

Share

d36l2ze

d36l2ze