Trwa ładowanie...
d3cgyo9
29-03-2016 08:22

Dla WIG20 kluczowa walka o kontynuację wzrostów w krótkim i średnim terminie

???Warszawa, 29.03.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Dziś do 16:00 brak będzie ważnych danych ekonomicznych kształtujących notowania na GPW. Ale aktualnie inwestorzy zdają się być pozytywnie nastawieni do polskiej giełdy. Kupującym siły może dodawać dobry odczyt amerykańskiego PKB z piątku.

d3cgyo9
d3cgyo9

Świąteczna przerwa naturalnie uśpiła inwestorów na całym świecie. Jednym z większych wydarzeń była więc premiera, a dokładnie otwarcie nowego filmu dla Time Warner - "Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości". 424 miliony USD sprzedaży w pierwszy weekend robią wrażenie. Sytuacja na rynkach finansowych nie jest jednak aż tak komfortowa, by to kondycja superbohaterów pozostała głównym "newsem".

W świecie, gdy banki centralne, zamiast być strażnikami stabilizacji cen, stały się głównymi inspiratorami zmienności, dając rynkom niezrozumiałe i sprzeczne sygnały, co do przyszłej polityki monetarnej, ważniejsze były dane dotyczące PKB w USA. Jeszcze w piątek poznaliśmy rewizję za czwarty kwartał 2015 r. Wskaźnik podwyższono z 1% do 1,4%. Ten świetny piątkowy wynik nie przełożył się na wczorajsze wzrosty akcji w USA, ale może zapewnić dobry nastrój na początku dzisiejszej sesji.

Dla WIG20 kluczowa pozostaje walka o kontynuację wzrostów w krótkim i średnim terminie. Po pierwsze, o powrót do wzrostów po przedświątecznej korekcie, a po drugie i najważniejsze, o przebicie bardzo szerokiej strefy powyżej 2000 punktów. Najskuteczniejsi polscy klienci CMC Markets aktywni na polskiej giełdzie poprzez CFD w 100% zostawili w czwartek otwarte pozycje na wzrost głównego polskiego indeksu. W przypadku PLN przeważają pesymiści. 70% najlepszych globalnych klientów CMC Markets ma otwarte pozycje na wzrost USD/PLN, a na wzrost EUR/PLN - 67%.

Dzisiaj inwestorzy na GPW będą pozostawieni głównie sami sobie. Do godz. 16:00 nie będzie bodźców w postaci istotnych odczytów danych ekonomicznych. Zobaczymy więc, czy inwestorzy, którzy w ubiegłym tygodniu redukowali zyskowne długie pozycje, wrócą na rynek. Dopiero o 16:00 pojawią się dane ekonomiczne, które mogą błyskawicznie wpłynąć na rynki. Chodzi o wskaźnik zaufania konsumentów w USA, którego wartość oczekiwana jest na poziomie 94, wobec 92,2 w poprzednim okresie.

Dzień zapowiada się więc ciekawie, głównie jako test, czy na warszawskiej giełdzie pojawią się środki do kontynuacji wzrostów. W tym względzie warto mieć na uwadze, że odbicie sięgnęło już 20% od dna.

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

d3cgyo9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cgyo9