Trwa ładowanie...

Długi weekend urzędników. Niektóre urzędy będą zamknięte w piątek 14 sierpnia

Część urzędników nie przyjdzie do pracy 14 sierpnia, inni będą pracować w normalnych godzinach. Każdy urząd we własnym zakresie decyduje, kiedy pracownicy odbiorą wolne za 15 sierpnia, który w tym roku przypada w sobotę.

Długi weekend urzędników. Niektóre urzędy będą zamknięte w piątek 14 sierpniaŹródło: money.pl
d2dfed1
d2dfed1

Wprawdzie ustawowo wolny od pracy 15 sierpnia przypada w tym roku w sobotę, więc trudno mówić o klasycznym długim weekendzie. Wiele firm oddało jednak wolne za sobotę w piątek 14 sierpnia, więc tysiące ludzi będą miały trzydniowy weekend.

Takie porządki wprowadziły też liczne urzędy. Zanim postanowicie cokolwiek załatwić, upewnijcie się, że w piątek urząd będzie otwarty w normalnych godzinach. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronach urzędów.

I tak, urząd m. st. Warszawy oraz urzędy dzielnicowe będą nieczynne. Obsługiwane będą jedynie sprawy związane ze sporządzaniem aktów zgonu.

Obejrzyj: Epidemia otworzyła Polakom oczy. "Ludzie poznali wartość pracy sprzedawcy"

Z kolei we Wrocławiu w normalnym trybie działać będą Urząd Miejski, w tym Centra Obsługi Mieszkańców, Urząd Stanu Cywilnego, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urzędy Skarbowe. Zamknięte będą natomiast Zakład Ubezpieczeń Społecznych i biura Starostwa Powiatowego.

d2dfed1

Kodeks pracy nakłada na pracodawcę obowiązek oddania dnia wolnego za święto wypadające w sobotę (rzadziej zdarza się, że w innym dniu – to zależy od umowy z pracownikiem).

Ma dowolność co do tego, kiedy taki dzień wyznaczyć, a nawet więcej: każdemu pracownikowi może wyznaczyć inny dzień, jeśli uzna, że w ten sposób najmniej zakłóci funkcjonowanie firmy.

Przykładowo, Opolski Urząd Wojewódzki będzie 14 sierpnia pracować jak w każdy dzień powszedni, a pracownicy wybierają dzień wolny za 15 sierpnia indywidualnie. Z kolei pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu będą mieli długi weekend, ale rozpoczną go w sobotę i odpoczywać będą jeszcze w poniedziałek 17 sierpnia.

Co miasto i urząd, to inne zasady, więc zainteresowani powinni się zorientować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dfed1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dfed1