Trwa ładowanie...
dnlfqzo

DM Banku BPS obniżył rekomendację dla CEZ do "trzymaj", cena docelowa 143,15 zł

28.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 21 stycznia, obniżyli rekomendację dla akcji CEZ do "trzymaj" z "kupuj", podwyższając cenę docelową do 143,15 zł z...

Share
dnlfqzo

28.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 21 stycznia, obniżyli rekomendację dla akcji CEZ do "trzymaj" z "kupuj", podwyższając cenę docelową do 143,15 zł z 136,5 zł.

W dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono 139 zł, a w czwartek na zamknięciu były warte 134,7 zł.

"Poprzednia rekomendacja z 30.12.2010 została zrealizowanaw przeciągu kilkunastu sesji - wzrost był przez nas oczekiwany jednakże jego tempo wyraźnie odbiegało od okresu średnioterminowego dla którego została wyznaczona cena docelowa. W naszej opinii spółka ma obecnie ograniczone perspektywy dalszego wzrostu, zaś podwyższenie ceny docelowej wyznaczonej w walucie polskiej wynika także z umocnienia się w tym okresie korony czeskiej o 1,8 proc., w związu z czym zmieniamy zalecenie z +kupuj+ na +trzymaj+" - napisano w raporcie.

"W krótkim okresie możliwa jest nieznaczna korekta, jednak w średnim okresie, zwłaszcza okresie +przeddywidendowym+ uważamy, iż wycena spółki osiągnie nasze założenia. Relatywnie wysoka stopa dywidendy na 2011 rok (6,2 proc.) oraz dwa kolejne lata (odpowiednio 5,8 proc. i 5,4 proc.) będzie istotnym wsparciem dla kursu akcji" - dodano.(PAP)

pel/

dnlfqzo

Podziel się opinią

Share
dnlfqzo
dnlfqzo