Trwa ładowanie...
d1vvehm

DM BDM rekomenduje "akumuluj" ZA Puławy

21.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 16 października wydali pierwszą rekomendacją dla spółki Zakłady Azotowe Puławy. Zalecenie brzmi "akumuluj", a cena docelowa...

Share
d1vvehm

21.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 16 października wydali pierwszą rekomendacją dla spółki Zakłady Azotowe Puławy. Zalecenie brzmi "akumuluj", a cena docelowa akcji spółki to zdaniem analityków 200 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie 179 zł.

Analitycy podali w raporcie, że spółka jest relatywnie najtańsza z podmiotów tworzących Grupę Azoty przy wycenia na poziomie 5-krotności zysku EBITDA w latach 2014-2015. Tymczasem wycena samej Grupy Azoty to 6-krotność EBITDA, a ZCh Police wyceniane są nawet na ośmiokrotność zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację.

"Powyższe dyskonto uważamy za nieuzasadnione, zwracając uwagę na doinwestowany, zintegrowany i elastyczny majątek produkcyjny, największą ekspozycję na nawozy azotowe w tym perspektywiczny RSM (jedyny producent w Polsce), a także wysoką zdolność dywidendową" - napisano w raporcie.

d1vvehm

"Spółka posiada rekordowe poziomy gotówki netto i ma zdecydowanie mniejsze potrzeby inwestycyjne wobec większego zapotrzebowania Grupy Azoty. W rezultacie oczekujemy, że zaproponowana przez zarząd dywidenda 8,5 zł na akcję może zostać znacznie podwyższona" - dodano.

Prognoza DM BDM dla ZA Puławy na bieżący rok to 363,6 mln zł zysku netto i 3,683 mld zł przychodów. W 2014 roku zysk netto spółki może zdaniem analityków BDM wzrosnąć do 381,5 mln zł, przy nieznacznym spadku przychodów do 3,681 mld zł. (PAP)

kuc/ gor/

d1vvehm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vvehm
d1vvehm