Trwa ładowanie...
di5ncvr
di5ncvr

DM BZ WBK obniżył cenę docelową dla Farmacolu do 40 zł, podtrzymuje "kupuj"

27.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 26 maja, obniżyli o 13 proc. cenę docelową dla akcji Farmacolu do 40 zł, podtrzymując rekomendację...
Share
di5ncvr

27.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 26 maja, obniżyli o 13 proc. cenę docelową dla akcji Farmacolu do 40 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 32,5 zł, a w piątek na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 33,48 zł, po wzroście o 4,62 proc.

"Farmacol wciąż pozostaje spółką o solidnych fundamentach, która poprawiła rentowność działalności handlowej oraz utrzymała najwyższą rentowność w sektorze. Po słabych wynikach w II poł. 2010 r. z powodu rezerw, cena akcji Farmacolu spadła o 32 proc., zabierając ok. 62 proc. wzrostu od minimum z 2008 r. Naszym zdaniem rynek przereagował zeszłoroczne potknięcie Spółki, zaś jej cena spadła do atrakcyjnych poziomów dla PE, EV/EBITDA i P/BV liczonych zarówno narastająco, jak i w oparciu o prognozy. Również wycena porównawcza Farmacolu wskazuje na atrakcyjne dyskonto w stosunku do konkurentów w oparciu o EV/EBITDA, co podkreśla siłę bilansu spółki. Pomimo że, obniżamy cenę docelową Farmacolu o 13 proc. do 40,0 zł za akcję, podtrzymujemy rekomendację +kupuj+" - napisano w raporcie.(PAP)

pel/ ana/

di5ncvr

Podziel się opinią

Share
di5ncvr
di5ncvr