Trwa ładowanie...
dslbeo4

DM BZ WBK rekomenduje "sprzedaj" ABC Data, "kupuj" AB i Action

24.09. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 23 września obniżyli rekomendację ABC Data do "sprzedaj" z "trzymaj", podwyższając cenę docelową do 3,9 zł z 3,5...

dslbeo4
dslbeo4

24.09. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 23 września obniżyli rekomendację ABC Data do "sprzedaj" z "trzymaj", podwyższając cenę docelową do 3,9 zł z 3,5 zł poprzednio. Rekomendacja dla AB została podwyższona do "kupuj" z "trzymaj", a cena docelowa akcji tej spółki podwyższona do 35 zł z 23 zł. Analitycy utrzymali zalecenie "kupuj", Action podwyższając cenę docelową do 69 zł z 50 poprzednio.

Analitycy spodziewają się, że po dobrych wynikach za pierwsze półrocze 2013 r. dystrybutorzy IT nadal będą pokazywali poprawę rezultatów.

Preferowaną długoterminowo spółką wśród dystrybutorów jest Action. Analitycy wierzą, że ma on nadal potencjał do wzrostów.

Zmiana wyceny AB wynika głównie z założenia krótszego cyklu konwersji gotówki. Analitycy podwyższyli też nieznacznie prognozy dla spółki. Oceniają, że obecny poziom wyceny jest atrakcyjny.

Obniżenie zalecenia dla ABC Data wynika z postrzegania przez analityków strategii spółki jako nastawionej na maksymalizację krótkoterminowych zysków bez długoterminowej wizji i planów rozwoju.

We wtorek o godz. 9.45 za jedną akcję Action płacono 53,7 zł, za akcję AB 26,75 zł, a ABC Data wyceniana była na 4,17 zł.(PAP)

gsu/ gor/

dslbeo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dslbeo4