Trwa ładowanie...
d3ztraj

DM BZ WBK rekomenduje "sprzedaj" Arctic Paper, cena docelowa 5,8 zł

19.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 19 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia "sprzedaj". Cenę docelową jednej akcji spółki...

Share
d3ztraj

19.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 19 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia "sprzedaj". Cenę docelową jednej akcji spółki ustalili na 5,8 zł, co oznacza 14-proc. potencjał spadkowy.

Rekomendacja została wydana przy cenie 6,73 zł.

"Arctic Paper działa na europejskim rynku papieru, który boryka się ze spadkiem popytu i nadwyżką mocy produkcyjnych. Ze względu na to, że Arctic Paper jest producentem niezintegrowanym, jego wyniki i cena akcji ucierpiały również z powodu rosnących cen pulpy, ponieważ firma nie była w stanie przenieść wzrostu kosztów na swoich klientów" - poinformowali analitycy DM BZ WBK.

Dodali, że są nadal nastawieni pesymistycznie, jeśli chodzi o perspektywy europejskiego przemysłu papierniczego w dłuższym horyzoncie czasowym, ze względu na szybki rozwój mediów elektronicznych, które będą powstrzymywać znaczące podwyżki cen papieru.

d3ztraj

"Dlatego, rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia +sprzedaj+ i wyznaczamy 12-miesięczną cenę docelową na poziomie 5,8 PLN, co oznacza 14-proc. potencjał spadkowy" - napisali analitycy w raporcie.

DM BZ WBK prognozuje, że w 2011 r. spółka osiągnie 2,5 mld zł przychodów, 19 mln zł zysku operacyjnego oraz 0,2 mln zł straty netto. W roku 2012 ma wypracować 2,64 mld zł przychodów, 83,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 50 mln zł zysku netto. W roku 2013 wielkości te mają wynieść kolejno: 2,6 mld zł, 51,6 mln zł oraz 26,9 mln zł. (PAP)

jow/ asa/

d3ztraj

Podziel się opinią

Share
d3ztraj
d3ztraj