Trwa ładowanie...
d4f760o

DM Millennium: 'Top pick' w branży spożywczej to Tarczyński i Ambra

Warszawa,29.01.2016 (ISBnews) - Dom Maklerski Millennium zaleca inwestycje w spółki z branży spożywczej - Tarczyński i Ambra, a wśród "worst pick" znalazł się PKM Duda, wynika ze "Strategii na 2016" brokera.

Share
d4f760o

"W branży spożywczej nie oczekujemy spektakularnych pozytywnych niespodzianek. Wprawdzie wyniki Otmuchowa i Dudy poprawią się po bardzo słabym roku, jednak wzrosty nie będą na tyle duże, aby akcje tych spółek stanowiły ciekawy temat inwestycyjny. Ewentualne pozytywne zaskoczenie mogłoby mieć miejsce w przypadku Otmuchowa, który pracuje nad redukcją kosztów"- czytamy w raporcie.

Według analityków, dużo lepiej natomiast wyglądają akcje Tarczyńskiego, którego wyniki wprawdzie spadną (konkurencja, presja ze strony odbiorców), ale i tak spółka jest notowana z C/Z na poziomie 8.6 na ten rok, podano także.

DM Millennium ocenia, że rynek wycenia pesymistycznie dużo większy spadek zysków.

d4f760o

"Utrzymujemy pozytywne nastawienie dla Ambry, która wygląda bardzo dobrze pod względem wypłaty zysków, a przy obecnym kursie stopa dywidendy jest na solidnym poziomie 7.0%. Spółka generuje bardzo silny cash flow, co amortyzuje negatywny wydźwięk spadku zysków r/r" - czytamy także.

Analitycy DM Millennium podnieśli rekomendację dla spółki Tarczyński do "kupuj" z "akumuluj" oraz cenę docelową akcji do 15,1 zł z 13,8 zł.

Rekomendacja dla Otmuchowa została obniżona do "neutralnie" z "kupuj", a cena docelowa akcji - do 5,9 zł z 11,8 zł, zaś rekomendacja dla spółki Duda została obniżona do "redukuj" z "neutralnie" z niższą ceną docelową - 4,3 zł wobec 7,3 zł wcześniej.

(ISBnews)

d4f760o

Podziel się opinią

Share
d4f760o
d4f760o