Trwa ładowanie...
d4hah9q

DM PKO BP obniżył rekomendację dla akcji Tauronu do "trzymaj", a cenę docelową do 4,24 zł

07.11. Warszawa (PAP) - DM PKO BP, w raporcie z 30 październiku, obniżył rekomendację dla akcji Tauronu do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 4,24 zł z 5,10...
Share
d4hah9q

07.11. Warszawa (PAP) - DM PKO BP, w raporcie z 30 październiku, obniżył rekomendację dla akcji Tauronu do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelową do 4,24 zł z 5,10 zł.

Rekomendację wydano przy kursie na poziomie 4,59 zł, a we wtorek na zamknięciu giełdy akcje spółki kosztowały 4,38 zł.

"Wydajemy rekomendację trzymaj dla akcji Tauron z ceną docelową w perspektywie 12 miesięcy na poziomie 4,2 zł. Oczekiwana stopa zwrotu z uwzględnieniem wypłaty dywidendy w perspektywie 12 miesięcy wynosi -5 proc. Obniżenie wyceny związane jest niższą prognozą cen energii na najbliższe lata" - napisali analitycy.

d4hah9q

"W przypadku Tauronu spadek cen energii w połączeniu z niekorzystnymi zmianami legislacyjnymi zawartymi w ustawie o OZE oraz z zakończeniem wsparcia segmentu wytwarzania przez KDT będzie miał szczególnie negatywny wpływ na poziom przepływów gotówkowych pozostających do dyspozycji spółki. Ma to szczególne znaczenie ze względu na plany inwestycyjne spółki, które będą prawdopodobnie musiały zostać zmodyfikowane" - podano.(PAP)

bas/ ana/

d4hah9q

Podziel się opinią

Share
d4hah9q
d4hah9q