Trwa ładowanie...
d291jvb
d291jvb

DM PKO BP obniżył rekomendację dla Sonelu do "redukuj"

02.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP w raporcie z 22 października obniżyli rekomendację dla Sonelu do "redukuj" z "kupuj" i zredukowali cenę docelową akcji tej spółki do 6,0...
Share
d291jvb

02.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP w raporcie z 22 października obniżyli rekomendację dla Sonelu do "redukuj" z "kupuj" i zredukowali cenę docelową akcji tej spółki do 6,0 zł z 6,30 zł wcześniej.

W dniu wydania raportu kurs akcji Sonelu wyniósł 6,60 zł.

"Bardziej konserwatywne podejście do prognoz (niższa rentowność w całym okresie prognozy) zredukowało naszą wycenę wynikającą z modelu DCF oraz obniżyło wskazania z analizy porównawczej. Tak więc pomimo wzrostu kursu akcji spółek z grupy porównawczej obniżyliśmy cenę docelową do poziomu 6 zł" - napisali analitycy DM PKO BP.

d291jvb

Ich zdaniem obecny kurs giełdowy Sonelu nie ma uzasadnienia w perspektywach finansowych spółki.

"Uważamy, że w kursie został już uwzględniony oczekiwany dynamiczny wzrost sprzedaży spółki, jednak przy znacznie wyższej rentowności (bliższej historycznym wskazaniom niż bieżącym wynikom spółki). Nasze prognozy są bardziej zachowawcze w tym względzie i dlatego postanowiliśmy obniżyć rekomendację do "redukuj+" - napisano w raporcie.

Analitycy DM PKO BP prognozują, że w 2010 roku Sonel będzie miał 5,07 mln zł zysku netto i 34,8 mln zł przychodów. W 2011 roku zysk netto spółki wzrośnie do 6,3 mln zł, a przychody do 40,4 mln zł. (PAP)

pr/ asa/

d291jvb

Podziel się opinią

Share
d291jvb
d291jvb