Trwa ładowanie...
d4b1nbz

Do dalszych negocjacji ws. TK Telekom zaproszono GTS, Netię i konsorcjum z Hawe

24.09. Warszawa (PAP) - Zarząd PKP podjął decyzję o rozpoczęciu równoległych negocjacji w sprawie nabycia TK Telekom z trzema oferentami, którzy zakwalifikowani zostali na tzw....

d4b1nbz
d4b1nbz

24.09. Warszawa (PAP) - Zarząd PKP podjął decyzję o rozpoczęciu równoległych negocjacji w sprawie nabycia TK Telekom z trzema oferentami, którzy zakwalifikowani zostali na tzw. "krótką listę inwestorów". Są to GTS, Netia oraz konsorcjum Hawe i IT Polpager - podało PKP w komunikacie.

"21 września wygasła wyłączność na negocjacje udzielona przez PKP na rzecz konsorcjum spółek Hawe i IT Polpager. W związku z tym Zarząd PKP podjął decyzję o podjęciu negocjacji sprzedaży udziałów w TK Telekom także z pozostałymi podmiotami zainteresowanymi nabyciem spółki TK Telekom, tj. z GTS i Netią" - napisano w komunikacie.

Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są: w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. - PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług dzierżawy łączy i dostarczania internetu, a na jej sieć składa się ponad 6 tys. km kabli światłowodowych, 22 tys. km kabli miedzianych.(PAP)

jow/ jtt/

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz