Trwa ładowanie...
d3pk9vg

Do końca I kw. '14 PIR musi być zasilony środkami na dofinansowanie inwestycji Lotosu - prezes PIR

07.10. Warszawa (PAP) - Polskie Inwestycje Rozwojowe i Lotos Petrobaltic planują podpisać umowę inwestycyjną w sprawie finansowania zagospodarowania złoża ropy naftowej B8 do końca...

d3pk9vg
d3pk9vg

07.10. Warszawa (PAP) - Polskie Inwestycje Rozwojowe i Lotos Petrobaltic planują podpisać umowę inwestycyjną w sprawie finansowania zagospodarowania złoża ropy naftowej B8 do końca pierwszego kwartału 2014 roku. Do tego czasu Skarb Państwa powinien zasilić PIR środkami na dofinansowanie inwestycji - poinformował w poniedziałek na konferencji Mariusz Grendowicz, prezes PIR.

"Polityka inwestycyjna zakłada, że w momencie podpisania umowy inwestycyjnej powinniśmy mieć zabezpieczone środki. Przewidujemy, że podpisanie tej umowy w przypadku Lotosu Petrobaltic nastąpi w pierwszym kwartale 2014 roku" - powiedział Grendowicz.

"Nasz harmonogram niekoniecznie musi pokrywać się z harmonogramem sprzedaży akcji przez MSP. Oznacza to, że Skarb Państwa powinien sprzedawać pakiety akcji na pozyskanie środków na tę inwestycję właściwie od teraz do końca pierwszego kwartału 2014 roku" - dodał prezes PIR-u.

Grendowicz poinformował, że prowadzone są prace nad kolejnymi projektami inwestycyjnymi. Jest możliwe, że do końca tego roku gotowe będą do zaprezentowania kolejne 1-2 projekty.

d3pk9vg

W poniedziałek Lotos Petrobaltic, spółka zależna od grupy Lotos i Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) podpisały porozumienie dotyczące współpracy przy finansowaniu zagospodarowania złoża ropy naftowej B8 na Morzu Bałtyckim. Na potrzeby projektu powołana zostanie spółka celowa, do której LPB wniesie koncesję i majątek związany ze złożem B8.

Całkowite nakłady na projekt związany ze złożem B8, z uwzględnieniem wartości aktywów wnoszonych przez LPB do SPV, wyniosą ok. 1,6 mld zł, z czego wartość rynkowa wkładu LPB wynosić będzie około 700 mln zł, a łączne finansowanie przez podmioty zewnętrzne, zarówno banków jak i PIR, wyniesie około 900 mln zł. Zaangażowanie finansowe PIR w finansowanie projektu nie przekroczy kwoty 563 mln zł. (PAP)

pr/ pel/ asa/

d3pk9vg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pk9vg