Trwa ładowanie...
d2n84wn

Dobra pensja w pierwszej pracy. To możliwe po tych kierunkach

Na dzień dobry średnia krajowa albo więcej, niektóre specjalizacje już na początku kariery dają stosunkowo wysokie dochody. A z czasem dochody jeszcze rosną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy bezpośrednio po studiach można dobrze zarabiać?
Czy bezpośrednio po studiach można dobrze zarabiać? (East News)
d2n84wn

Już samo ukończenie studiów wyższych ma wpływ na wysokość zarobków.Jak wynika z raportu Pracuj.pl, osoby po studiach mogą liczyć na pensje nawet o 1,4 tys. zł brutto wyższe niż osoby, które nie zdobyły wyższego wykształcenia.

Jednak wysokość pensji w pierwszej pracy zaraz po studiach uzależniona jest przede wszystkim od wybranego kierunku. Istnieją takie specjalizacje, w których niemal od samego początku kariery zarabia się powyżej średniej krajowej i w których wraz ze wzrostem doświadczenia wynagrodzenie adekwatnie rośnie.

   pracuj.pl
(pracuj.pl, Fot: pracuj.pl)

Niewątpliwie w grupie najlepiej zarabiających są osoby, które ukończyły kierunki związane z IT czy inżynierią – wynika z danych Pracuj.pl.

- Specjaliści IT są w ścisłej czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników, a za takim popytem muszą iść adekwatne pensje. Jak widać, statystycznie zarobki absolwentów kierunków z obszaru IT są o około 1 000 zł brutto wyższe niż absolwentów elektroniki czy automatyki i robotyki – komentuje Artur Kobyliński, analityk Pracuj.pl.

   pracuj.pl
(pracuj.pl, Fot: pracuj.pl)

W czołówce utrzymują się wciąż te specjalizacje, w których to na starcie zarabia się najwięcej. Prócz informatyki, wysoka pensja czeka absolwentów elektroniki i telekomunikacji, automatyki i robotyki, inżynierii biomedycznej czy - wydawałoby się niepozornej – matematyki.

d2n84wn

Mało tego, dane Pracuj.pl wskazują, że po pierwszych trzech latach pracy przeciętne zarobki niektórych specjalistów mogą wzrosnąć nawet o 1,6 tys. zł brutto – tak jest na przykład w przypadku absolwentów matematyki czy inżynierii biomedycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n84wn

Podziel się opinią

Share
d2n84wn
d2n84wn