Trwa ładowanie...
dsc3oi2

Docent, student, urzędniczka i pośrednicy zatrzymani przez CBA (komunikat)

...

Share
dsc3oi2

21.11. Warszawa - CBA informuje:

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób. Wśród nich jest docent z Uniwersytetu Warszawskiego, urzędniczka i student.

Funkcjonariusze CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga prowadzą postępowanie obejmujące dwa wątki. Pierwszy z nich dotyczy podejrzenia zamiany w postępowaniu podatkowym umowy darowizny na umowę pożyczki, co mogło mieć na celu zmniejszenie kwoty podatku. Drugi obejmuje przyjęcie korzyści majątkowej przez docenta Uniwersytetu Warszawskiego w zamian za "pomoc" na studiach.

Dzisiaj rano do tej sprawy agenci CBA zatrzymali sześć osób w wieku od 25 do 63 lat. Wśród nich jest docent, kierowniczka działu jednego z urzędów skarbowych w Warszawie, student oraz "pośrednicy". Agenci CBA od rana przeszukują i zabezpieczają dokumenty w miejscach zamieszkania tych osób, urzędzie skarbowym oraz Uniwersytecie Warszawskim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dsc3oi2

Podziel się opinią

Share
dsc3oi2
dsc3oi2