Trwa ładowanie...

Dodatki do żywności są potrzebne i bezpieczne

Dodatki do żywności są potrzebne i bezpieczne - przekonują specjaliści.

Dodatki do żywności są potrzebne i bezpieczneFot: Christian Kadluba/flickr (CC BY-SA 2.0)
d13u5a9
d13u5a9

Dodatki do żywności są potrzebne i bezpieczne - przekonują specjaliści. W Warszawie odbyła się konferencja prasowa na ten temat.

Doktor Joanna Gajda - Wyrębek z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - PZH przypomina, że substancje dodatkowe oznaczane są symbolem E lub nazwą funkcji na przykład: barwnik, przeciwutleniacz, zagęstnik. Nie podwyższają one wartości odżywczej produktu ale dodawane są w celach technologicznych.

Według niej, są potrzebne zarówno producentom, którzy chcą, by ich produkt dobrze się prezentował jak i konsumentom, którzy oczekują, by żywność nie psuła się szybko, miała odpowiednią konsystencję.

Zapewnia, że substancje dodatkowe, w tych dawkach, które są stosowane przy produkcji żywności, są bezpieczne. Radzi jednak, by w sklepie wybierać różne produkty, gdyż każda substancja w nadmiarze może zaszkodzić. - Stosujmy urozmaiconą dietę, wybierajmy różnorodne produkty, żeby nie było takiej sytuacji, że wybieramy żywność tylko z tą substancją dodatkową - mówi.

Specjaliści podkreślają, że wszystkie dodatki do żywności są szczegółowo badane a ich zawartość w produktach podlega kontroli.

d13u5a9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13u5a9