Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
waluty
11-09-2017 15:49

Dolary i euro na zawołanie

Jeśli przedsiębiorca prowadzi interesy z zagranicznymi partnerami, rozlicza się z nimi w różnych walutach. Może to robić szybko, wygodnie, bezpiecznie i bezpłatnie. Nie musi chodzić z gotówką do kantorów czy czekać, narażając się na ryzyko niekorzystnego kursu. Wystarczą dwa kliknięcia w platformie walutowej mBanku.

Share
Dolary i euro na zawołanieŹródło: East News
d269nt3

Szybka wymiana waluty to konieczność, gdy przedsiębiorca np. handluje samochodami z zagranicy, prowadzi firmę spedycyjną i przewozi towar po Europie czy kupuje meble od francuskich lub włoskich dostawców. Kurs walut bywa kapryśmy. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest, gdy przedsiębiorca może w kilka sekund, bez wychodzenia z biura czy domu kupić lub sprzedać potrzebną walutę. W taki właśnie sposób może to zrobić, korzystając z mPlatformy walutowej.

Rozwiązanie mBanku pozwala właścicielom firm na wymianę czterech najpopularniejszych w obrocie gospodarczym walut: euro, dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. Po korzystnym kursie.

– Kursy walut w mPlatformie są porównywalne z ofertami kantorów internetowych. A klient dodatkowo zyskuje czas, bo nie musi czekać na przelew do i z kantoru. Waluta jest od razu na jego rachunku – podkreśla Kamil Łucki, specjalista do spraw produktów dodatkowych w mBanku.

d269nt3

– To wygodne i bezpieczne narzędzie. Dlatego w mBanku korzysta z niego już 45 tys. klientów firmowych – dodaje Kamil Łucki.

Dwa kliknięcia

Przedsiębiorca wymieni walutę bez względu na porę i to, gdzie się aktualnie znajduje. Platforma walutowa jest dostępna w serwisie bankowości elektronicznej i w aplikacji mobilnej, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Wystarczy, że biznesmen uruchomi swój komputer, laptop czy telefon. Siedząc przy firmowym biurku, na biznesowym spotkaniu czy w domowym fotelu, szybko i w prosty sposób zleci sprzedaż lub zakup walut. Wystarczą dwa kliknięcia. Pierwsze, by wybrać parę walutową, np. euro-dolar, w której chce się dokonać operacji. Następnie wpisuje się zlecaną kwotę transakcji i zatwierdza ją drugim kliknięciem. Trwa to kilkanaście sekund. Pieniądze są na koncie od razu, bo wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym.

Po własnym kursie

Równie szybko i wygodnie można złożyć ofertę walutową. Klient określa cenę, po której chciałby kupić lub sprzedać, np. euro. Ustala, że satysfakcjonujący go po-ziom kursu tej waluty wynosi 4,23 zł i gdy rynek osiągnie taką wartość, transakcja realizowana jest automatycznie. Jeśli kurs nie dojdzie do wybranego poziomu, oferta wygasa.

d269nt3

Dzięki stałemu podglądowi, przedsiębiorca będzie też na bieżąco obserwował zachowanie walut i sprzedawał lub kupował je w najbardziej atrakcyjnych godzinach, po najlepszych kursach.

Do korzystania z mPlatformy walutowej nie są potrzebne dodatkowe loginy, hasła czy oprogramowanie. Wystarczy tylko serwis transakcyjny mBanku lub aplikacja mobilna. Dzięki zintegrowaniu usługi z serwisem bankowym, z którego na co dzień korzysta klient, wszystkie wykonane operacje widoczne są w jednym miejscu.

Co więcej, korzystanie z rozwiązania mBanku nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Nie płaci się zarówno za przeprowadzone na mPlatformie walutowej operacje, jak i za prowadzenie rachunków dla wybranych walut.

Fachowe wsparcie…

Przy operacjach walutowych klienci mogą też liczyć na opiekę dealerską. To specjaliści o dużej wiedzy gospodarczej i finansowej, którzy śledzą to, co aktualnie dzieje się na rynku wa lutowym. – Ich wsparcie pozwoli przedsiębiorcy błyskawicznie zareagować na właściwy kurs i wymienić pieniądze z zyskiem dla firmy – podkreśla Kamil Łucki, specjalista do spraw produktów dodatkowych w mBanku.

d269nt3

Dealer wesprze też przy przeprowadzeniu niestandardowej transakcji, np. opiewającej na bardzo wysokie kwoty czy związanej z podwójnym, szybkim przewalutowaniem. Przedsiębiorca przy większych kwotach może też negocjować z dealerem kursy walut i ustalać warunki transakcji.

… i łatwy dostęp

Działania na mPlatformie ułatwia także przejrzysty układ strony. Przedsiębiorca nie musi wybierać waluty z długiej listy tabel, porównań. Na ekranie głównym wyświetlone są zawsze trzy pary walutowe, ustalone przez przedsiębiorcę. Widzi on więc od razu interesującą go parę walut, np. euro-złoty, poziom kursu i jego zachowanie w ostatnich dniach. Te proste informacje i przyjazna technika ułatwiają i przyspieszają decyzje finansowe.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Szczegółowe warunki korzystania z mPlatformy walutowej dla klientów firmowych dostępne są w „Regulaminie Usługi mPlatforma walutowa dla firm w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.” na stronie www.mbank.pl/firmy/obsluga-walutowa/mplatforma-walutowa/

d269nt3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d269nt3
d269nt3