Trwa ładowanie...
d3r4ehd

Dolnośląskie/ Ponad 10 mln zł na szkolenia i kształcenie ustawiczne w regionie

Ponad 10 mln zł ma do rozdysponowania wśród pracodawców Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W tym roku pieniądze mogą być wydane na szkolenie lub kształcenie ustawiczne zatrudnionych osób w wieku powyżej 45 lat.

Share
d3r4ehd

Jak poinformowała PAP dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Monika Kwil-Skrzypińska, zainteresowanie tą formą wsparcia jest duże i wielu pracodawców poprzez powiatowe urzędy pracy złożyło już wnioski.

"To nowy instrument wprowadzony dopiero w ubiegłym roku po nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W poprzednim roku mieliśmy na ten cel ponad 2 mln zł. Liczymy, że w tym roku wydamy całe 10 mln zł" - dodała dyrektor.

Jak poinformował DWUP, oferta szkoleniowa obejmuje wszelkie branże zawodowe i formy kształcenia. Jednym zastrzeżeniem jest fakt, że osoba szkolona musi być w wieku powyżej 45 lat. O formie kształcenia i instytucji szkoleniowej decyduje pracodawca.

O środki z KFS może wystąpić każdy pracodawca i otrzyma zwrot 80 proc. kosztów kształcenia ustawicznego. Natomiast mikroprzedsiębiorca może uzyskać nawet zwrot kosztów całego szkolenia. Krajowy Fundusz Szkoleniowy w 2015 r. to kwota ponad 140 mln zł.

d3r4ehd

Podziel się opinią

Share
d3r4ehd
d3r4ehd