Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Dolnośląskie/ Ponad 86 mln zł z RPO na drogi lokalne

Cztery powiaty i dwie gminy na Dolnym Śląsku otrzymają pieniądze na budowę dróg lokalnych z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zarząd województwa, w ramach RPO, przeznaczył na budowę lokalnych dróg ponad 86 mln zł.
Share
dhq6x3r

Jak powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski w poniedziałek na konferencji prasowej, łącznie w konkursie na dofinansowanie budowy dróg lokalnych złożono 14 wniosków na kwotę ponad 150 mln zł. "W konkursie wybrano sześć wniosków złożonych przez powiaty kłodzki, bolesławiecki, jaworski i wrocławski oraz gminy Jawor i Legnica" - powiedział marszałek.

Przybylski dodał, że w konkursie wybrano projekty budowy dróg, które tworzą nowe połączenia z drogami krajowymi czy autostradami lub są drogami dojazdowymi do stref aktywności gospodarczej.

Dofinansowanie ze środków europejskich przy budowie tych dróg wynosi 85 proc., reszta to wkład własny samorządów. "To pozwoli wybudować łącznie ponad 30 kilometrów nowych dróg lokalnych" - powiedział Przybylski.

dhq6x3r

Z 2,2 mld euro w ramach RPO dla Dolnego Śląska 70 proc. kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostała część z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Europejska w grudniu 2014 r. zatwierdziła przeznaczenie 415,5 mln euro na przedsiębiorstwa i innowacje, przede wszystkim na badania, rozwój technologiczny firm i wzmacnianie ich konkurencyjności. Z kolei ponad 392 mln euro ma trafić na produkcję energii ze źródeł odnawialnych, a ponad 340 mln euro na rozwój infrastruktury transportowej.

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r