Trwa ładowanie...
d3ttsj7
03-03-2017 18:25

Dolnośląskie/ W czerwcu rusza budowa fabryki Mercedes-Benz (krótka)

W czerwcu rozpocznie się w Jaworze (Dolnośląskie) budowa fabryki koncernu Mercedes, w której będą produkowane czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych. Inwestor ma wyłożyć na budowę fabryki silników ok. 500 mln euro i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

d3ttsj7
d3ttsj7

O terminie rozpoczęcia budowy fabryki poinformował PAP Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

"19 czerwca zostanie na placu budowy wbita pierwsza łopata. To dla nas będzie oficjalne rozpoczęcie budowy" - powiedział w piątek rozmowie z PAP Schenkel.

Prezes poinformował także, że w połowie roku ruszy rekrutacja szeregowych pracowników, którzy znajdą zatrudnienie w jaworskiej fabryce.

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

d3ttsj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ttsj7