Trwa ładowanie...
dufffk7

Dr. Kalliwoda Research rekomenduje "kupuj" Polmed, Enel-Med i Scanmed, "trzymaj" Swissmed

20.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 20 grudnia, wydali rekomendację "kupuj" dla trzech spółek z sektora opieki medycznej: Polmed, Centrum...

Share
dufffk7

20.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Dr. Kalliwoda Research, w raporcie z 20 grudnia, wydali rekomendację "kupuj" dla trzech spółek z sektora opieki medycznej: Polmed, Centrum Medyczne Enel-Med oraz Scanmed Multimedis. Z kolei w przypadku Swissmed Prywatny Serwis Medyczny zaleca "trzymaj"

Cenę docelową Polmedu wyznaczono na 1,9 zł, Enel-Medu na 4,60 zł, Swissmedu na 1,5 zł, a Scanmed Multimedis na 3,8 zł.

"W ostatnich kwartałach wyniki większości polskich spółek medycznych pokazały, iż poprzednie prognozy oraz założenia odnośnie wzrostu były za bardzo optymistyczne. Nowe centra medyczne i szpitale potrzebują o wiele więcej czasu na osiągniecie progu zyskowności, niż się tego poprzednio spodziewano i ich koszty stałe odbijają się negatywnie na zyskowności podmiotów z branży" - napisano w raporcie.

Dodano, że ostatnie miesiące przyniosły większą aktywność, jeśli chodzi o fuzje i przejęcia w sektorze medycznym.

"Naszym zdaniem jest to początek większego procesu konsolidacyjnego. Uważamy, że podobnie jak na Zachodzie w długim terminie pozostanie w Polsce kilka dużych podmiotów medycznych oferujących usługi szpitalne lub różnego rodzaju usługi medyczne pod jednym dachem (np. usługi szpitalne i ambulatoryjne, diagnostykę, opiekę dla osób starszych)" - podano w raporcie. (PAP)

jow/ jtt/

dufffk7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufffk7
dufffk7