Trwa ładowanie...

Dreamlinery jeszcze długo na ziemi

Amerykańskie służby lotnicze wiedzą, co było przyczyną pożarów w Dreamlinerach, ale nie wiedzą dlaczego miały miejsce. Oznacza to, że Boeingi 787 jeszcze długo mogą pozostać uziemione.

Dreamlinery jeszcze długo na ziemiŹródło: Jupiterimages
d1scm6l
d1scm6l

7 i 16 stycznia na pokładach dwóch Dreamlinerów zapaliły się akumulatory litowo-jonowe. Przyczyną były zwarcia elektryczne oraz tak zwana egzotermiczna reakcja łańcuchowa, gdy temperatura rośnie w niekontrolowany sposób. Poinformowała o tym szefowa Krajowego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu.

"Prace, które prowadzimy, przyniosą odpowiedź, dlaczego doszło do pożarów. Bez odpowiedzi na to pytanie nie da się rozwiązać problemu" - zaznaczyła Deborah Hersman.

Szefowa Urzędu Bezpieczeństwa Transportu podkreśliła, że dochodzenie w sprawie przyczyn pożarów jest nadal we wstępnej fazie. Deborah Hersman nie chciała spekulować, jak długo może potrwać ustalenie przyczyny awarii i rozwiązanie problemu. Dała jednak do zrozumienia, że to co najmniej kwestia tygodni.

"W lotnictwie nie dopuszczamy myśli o pożarze na pokładzie samolotu. To, co zdarzyło się w Boeingach, to bardzo poważna sprawa" - powiedziała Deborah Hersman.

Przedstawiciele Boeinga zapewniają, że inżynierowie tej firmy pracują 24 godziny na dobę, by ustalić przyczyny pożarów akumulatorów.

d1scm6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1scm6l