Trwa ładowanie...

Duda: jesteśmy gotowi do rozmów z rządem, ale nie w Komisji Trójstronnej

Jesteśmy gotowi rozmawiać z rządem o każdej porze, ale nie w formule Komisji Trójstronnej - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda
Share
Duda: jesteśmy gotowi do rozmów z rządem, ale nie w Komisji Trójstronnej
Źródło: PAP/Marek Zimny
d239y4r

Jesteśmy gotowi rozmawiać z rządem o każdej porze, ale nie w formule Komisji Trójstronnej - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda podczas konferencji przed kancelarią premiera, zorganizowanej wspólnie przez "S", OPZZ i FZZ.

Przed KPRM trwa manifestacja związkowców.

Według Dudy rząd chce się "bawić ze związkami w ciuciubabkę", co miałoby potwierdzać zwołanie czwartkowego posiedzenia KT. Związkowcy zdecydowali, że nie będą w nim uczestniczyć, bo rząd przedstawił im już pisemną odpowiedź na zgłoszone postulaty, którym w większości się sprzeciwia.

d239y4r

Szef OPZZ Jan Guz zapowiedział, że jeśli rząd nie będzie realizował postulatów związków, uruchomią one "plan B". "Nie mamy innego wyjścia" - powiedział, dodając, że "w odpowiedzi na wszystkie postulaty związkowców, rząd mówi: +wypchajcie się+".

Przed kancelarią premiera związkowcy ustawili osiem tablic, na których wypisano przykładowe postulaty, wraz z odpowiedziami, które otrzymali od resortów.

Na tablicach są m.in. postulaty wycofania antypracowniczych zmian w kodeksie pracy, ograniczenia "śmieciowych" umów o pracę, podniesienia progów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych i socjalnych, wycofania się z podwyższonego wieku emerytalnego, szybki wzrost płacy minimalnej do poziomu 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Pod każdym z nich czerwonymi literami wybito hasło "odpowiedź negatywna rządu".

*Polecamy: * Koniec z mitem "wymagane doświadczenie"!

d239y4r

Równocześnie trzy związkowe centrale prowadzą pikietę Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", gdzie o godz. 13 rozpocznie się plenarne posiedzenie Komisji Trójstronnej. Komisja ma omawiać właśnie związkowe postulaty, przedstawione podczas wrześniowego protestu w stolicy. Związki nie biorą w nim udziału.

Przed centrum "Dialog" zebrało się ok. 200 związkowców - najwięcej z "S" ziemi łódzkiej i radomskiej, a także z regionów łódzkiego i mazowieckiego.

Demonstrujący trzymają flagi związkowe i - podobnie jak protestujący przed kancelarią premiera - plansze ze swoimi postulatami.

MA

Tysiące ofert pracy w jednym miejscu. Kliknij i wybierz interesującą Cię branżę!

d239y4r

Podziel się opinią

Share
d239y4r
d239y4r