Trwa ładowanie...
d1pj884

Duda wzywa! Ostry apel szefa "Solidarności" ws. protestów

Do obowiązków członków najstarszego polskiego związku zawodowego "Solidarność" można dopisać obronę kościołów przed przeciwnikami wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Takie oczekiwanie ma prezes związku Piotr Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Duda wezwał członków związku, by skontaktowali się z proboszczami swoich parafii
Piotr Duda wezwał członków związku, by skontaktowali się z proboszczami swoich parafii (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
d1pj884

Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" nie kryje, po czyjej stronie stoi w sporze o wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Za pośrednictwem związkowego serwisu informacyjnego zaapelował do członków "S", by aktywnie przeciwstawiali się akcjom na terenie kościołów, które określił mianem profanacji.

- "Solidarność" przy ogromnym wsparciu Kościoła, wywalczyła Polsce wolność. W tym wolność do protestów i zgromadzeń. Każdy, nawet w najostrzejszej formie, ma prawo do wyrażania swoich postulatów. Każdy ma prawo wyjść na ulicę i wykrzyczeć swoje żądania. Wielokrotnie robiliśmy to również my, związkowcy. Ale każda wolność ma swoje granice, a tą granicą są prawa i wolności innych ludzi – pisze Piotr Duda.

Wezwał członków związku zawodowego, by skontaktowali się z proboszczami swoich parafii i w razie potrzeb "przeciwdziałali profanacjom symboli religijnych i naszych Świątyń".

d1pj884

Przedsiębiorcy nie dają się nabrać na rządowe deklaracje. "Nazywam rzeczy po imieniu: są nowe podatki"

- Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w ochronę kościołów. Otrzymałem wiele sygnałów, że nie zabrakło wśród nich Członków "Solidarności". Ja osobiście – jako katolik, ale też człowiek "S", również nie będę w tej sytuacji bierny.

Przypomnijmy, że w ostatnią niedzielę w kilkunastu kościołach w różnych miejscach doszło do wystąpień przeciwników wyroku Trybunały w czasie mszy, na murach innych pisano lub wywieszano hasła dosadnie wyrażające opinię o wyroku i roli Kościoła w jego wydaniu. Więcej piszemy o tych działaniach w tym tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pj884

Podziel się opinią

Share
d1pj884
d1pj884