Trwa ładowanie...

Duże ułatwienie dla rodzin wielodzietnych w Polsce. Ministerstwo Rodziny upraszcza procedury

Wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą w prosty sposób przenieść ją na telefon. Wniosek dostępny jest na platformie resortu rodziny, a aby go złożyć wystarczy kilka kroków. Potem każdy z członków rodziny będzie miał kartę na swoim smartfonie, a wraz z nią liczne udogodnienia.

Share
Duże ułatwienie dla rodzin wielodzietnych w Polsce. Ministerstwo Rodziny upraszcza procedury
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d1euk40

Instalacja i złożenie wniosku są naprawdę banalnie proste. Wystarczy zalogować się na platformie Emp@tia - Ministerstwa Rodziny i wybrać odpowiedni rodzaju dokumentu. Jak wyjaśnia resort na swojej stronie internetowej, wszystko znajdziemy w zakładce "Wniosek o Kartę Dużej Rodziny".

Dostępne są tam dwie opcje do wyboru - pełny tryb składania wniosku o Kartę Dużej Rodziny i tryb uproszczony. Właśnie ten drugi służy posiadającym już KDR przenieść ja również na urządzenie mobilne. Przy czym posiadanie elektronicznej wersji dokuementu nie wyklucza dalszego posługiwania się wersja plastikową.

Resort zadbał o to, by wnioskodawcy nie męczyli się z cała procedura zbyt długo. Wprowadzone zmiany spowodowały, że teraz wystarczy do tego zaledwie kilka kroków. Do wypełnienia jest zaledwie kilak rubryk, a resztę wniosku wypisuje kreator na podstawie informacji, które ministerstwo już ma.

d1euk40

Jakie możliwości daje aplikacja mKDR? Dzięki niej rodzice mogą posiadać na swoim smartfonie karty swoich dzieci oraz małżonka. Aplikacja umożliwia też wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy.

W ich odnalezieniu pomoże też funkcja geolokalizacji i funkcja dodawania partnerów KDR do swojej listy ulubionych.
Poprzez mKDR resort może też w prosty sposób przekazywać informacje członkom rodzin o poziomie aktualnych zniżkach i nowych partnerach.

d1euk40

Podziel się opinią

Share
d1euk40
d1euk40