Trwa ładowanie...
ycipk-3nxqjl

Duże ułatwienie dla rodzin wielodzietnych w Polsce. Ministerstwo Rodziny upraszcza procedury

Wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą w prosty sposób przenieść ją na telefon. Wniosek dostępny jest na platformie resortu rodziny, a aby go złożyć wystarczy kilka kroków. Potem każdy z członków rodziny będzie miał kartę na swoim smartfonie, a wraz z nią liczne udogodnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, któremu szefuje Elżbieta Rafalska ma niespodziankę dla posiadaczy KDR.
Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, któremu szefuje Elżbieta Rafalska ma niespodziankę dla posiadaczy KDR. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
ycipk-3nxqjl

Instalacja i złożenie wniosku są naprawdę banalnie proste. Wystarczy zalogować się na platformie Emp@tia - Ministerstwa Rodziny i wybrać odpowiedni rodzaju dokumentu. Jak wyjaśnia resort na swojej stronie internetowej, wszystko znajdziemy w zakładce "Wniosek o Kartę Dużej Rodziny".

Dostępne są tam dwie opcje do wyboru - pełny tryb składania wniosku o Kartę Dużej Rodziny i tryb uproszczony. Właśnie ten drugi służy posiadającym już KDR przenieść ja również na urządzenie mobilne. Przy czym posiadanie elektronicznej wersji dokuementu nie wyklucza dalszego posługiwania się wersja plastikową.

Resort zadbał o to, by wnioskodawcy nie męczyli się z cała procedura zbyt długo. Wprowadzone zmiany spowodowały, że teraz wystarczy do tego zaledwie kilka kroków. Do wypełnienia jest zaledwie kilak rubryk, a resztę wniosku wypisuje kreator na podstawie informacji, które ministerstwo już ma.

ycipk-3nxqjl

Jakie możliwości daje aplikacja mKDR? Dzięki niej rodzice mogą posiadać na swoim smartfonie karty swoich dzieci oraz małżonka. Aplikacja umożliwia też wyszukiwanie partnerów KDR wg kategorii, lokalizacji, frazy.

W ich odnalezieniu pomoże też funkcja geolokalizacji i funkcja dodawania partnerów KDR do swojej listy ulubionych.
Poprzez mKDR resort może też w prosty sposób przekazywać informacje członkom rodzin o poziomie aktualnych zniżkach i nowych partnerach.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nxqjl

ycipk-3nxqjl
ycipk-3nxqjl