Trwa ładowanie...
d4l0rp0
wojsko

DWL ws. wizyty gen. Cartera Hama w Polsce (komunikat)

...

Share
d4l0rp0

09.06. Warszawa - Wydział Prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych informuje:

W dniach 7 i 8 czerwca 2010 roku roboczą wizytę w Polsce złożył dowódca sił amerykańskich w Europie generał Carter F. Ham.

W pierwszym dniu wizyty gość spotkał się z dowódcą Wojsk Lądowych, generałem dywizji Zbigniewem Głowienką. Miało ono charakter zapoznawczy i służyło głównie omówieniu dotychczasowej współpracy między wojskami amerykańskimi i polskimi.

d4l0rp0

Tego samego dnia generał Carter Ham udał się wspólnie z szefem szkolenia Wojsk Lądowych, generałem dywizji Pawłem Lamlą do 16 batalionu zmechanizowanego do Morągu. Na terenie tej jednostki stacjonuje obecnie bateria rakiet Patriot, które oficjalnie zostały powitane na polskiej ziemi 26 maja tego roku.

W koszarach 16 batalionu zmechanizowanego 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej przywitał gości dowódca brygady, generał brygady Leszek Surawski. Z helipadu wszyscy udali się na plac koszarowy, gdzie przybyłym meldunek złożył dowódca kompanii honorowej, po czym przywitali się oni ze sztandarem brygady oraz dokonali przeglądu pododdziałów.

Następnie gen. Ham zapoznał się z warunkami w jakich stacjonują żołnierze amerykańscy oraz odwiedził Salę Tradycji 16 bz. Gość wyraził uznanie dla tak doskonale przygotowanego miejsca, w którym żołnierze mogą poczuć się szczególnie dumni z faktu, że są żołnierzami. Ostatnim akcentem wizyty było dokonanie wpisu w księdze pamiątkowej jednostki.

Dalsza część pobytu, w dniu 8 czerwca, miała charakter prywatny, między innymi generał Carter Ham złożył kwiaty na grobie świętej pamięci generała broni Tadeusza Buka i spotkał się z jego najbliższymi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d4l0rp0

Podziel się opinią

Share
d4l0rp0
d4l0rp0