Trwa ładowanie...
d3w69x7
finanse

Dynamika PKB będzie się pogarszała w I i II kw., potem się odwróci - Rostowski

25.01. Warszawa (PAP) - Dynamika PKB będzie się pogarszała w I i II kwartale 2013 r., a potem się odwróci - ocenił w piątek minister finansów Jacek Rostowski. Jego zdaniem...
Share
d3w69x7

25.01. Warszawa (PAP) - Dynamika PKB będzie się pogarszała w I i II kwartale 2013 r., a potem się odwróci - ocenił w piątek minister finansów Jacek Rostowski. Jego zdaniem pozytywne skutki dostępu do elastycznej linii kredytowej MFW widać w spadających rentownościach polskich obligacji.

"Uważamy, że mimo tego, ze pogarszała się w IV kw. dynamika PKB, która jest zgodna z naszymi przewidywaniami i będzie się pogarszała w I i II kwartale, a później się odwróci się w drugiej połowie tego roku, zapewniając realność budżetu" - powiedział Rostowski w Sejmie.

"Przez 4 lata ani razu nie użyliśmy elastycznej linii kredytowej, ale jej pozytywne skutki widać w stale spadających rentownościach. Rynkowi gracze wiedzą, że mamy dodatkowy duży bufor płynnościowy" - dodał.

"Mamy dzisiaj sfinansowane 40 proc. potrzeb pożyczkowych na 2013 rok" - poinformował.

W ubiegły piątek Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) zatwierdziła wniosek polskich władz o udostępnienie elastycznej linii kredytowej FCL w wysokości 22 mld SDR (równowartość ok. 33,8 mld USD).(PAP)

bg/ fdu/ asa/

d3w69x7

Podziel się opinią

Share
d3w69x7
d3w69x7