Trwa ładowanie...
dz34jzu

Dyrektor szpitala odwołany dla dobra pacjentów

Dyrektor warszawskiego szpitala na Solcu został odwołany przez Urząd Miasta - dowiedziała się reporterka RMF FM. Odwołania Wojciecha Zasadzkiego domagali się lekarze. Stawiali ultimatum: albo odejdzie dyrektor albo oni.

dz34jzu
dz34jzu

Rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk decyzję o odwołaniu dyrektora tłumaczy dobrem pacjentów: _ konflikty między władzami szpitala a zespołem nie mogą negatywnie wpływać na bieżące funkcjonowanie szpitala, na obsługę pacjentów. _

_ To nieprawda _ – broni się dyrektor Wojciech Zasadzki. _ Tutaj jest zupełnie inna sytuacja finansowa tego szpitala. Czy ekonomia jest tak nieistotna, że mamy tego nie brać pod uwagę _?. Może to być jednak marzenie ściętej głowy, bo interesy ekonomiczne i pracownicze są raczej nie do pogodzenia.

_ Została wszczęta procedura wypowiedzenia. Mieliśmy wiele sygnałów, że w szpitalu źle się dzieje. Konflikty z podwładnymi wpływały na funkcjonowanie szpitala _ - powiedział Andryszczyk.

Tymczasem przedstawiciele mazowieckiego oddziału OZZL alarmują, że oddziałowi ginekologiczno-położniczemu w stołecznym szpitalu na początku czerwca grozi zamknięcie i ewakuacja pacjentów.

O sytuacji w szpitalu poinformował szef mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Maciej Jędrzejowski oraz Sławomir Lubomir z oddziału OZZL w placówce. Jędrzejowski podkreślił, że na porodówce pracuje obecnie tylko trzech lekarzy. Jak mówił, jeżeli nie otrzymają podwyżek płac, na początku czerwca planują zrezygnować z pracy.

dz34jzu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz34jzu