Trwa ładowanie...

Dyscyplinarka za udział w wiecu Kaczyńskiego

Pracownica sosnowieckiej skarbówki ma postępowanie dyscyplinarne za
to, że publicznie poparła Jarosława Kaczyńskiego

Dyscyplinarka za udział w wiecu Kaczyńskiego
d1uqzlr
d1uqzlr

Grażyna Welon, starszy komisarz skarbowy w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu, 1 lipca 2010 r. była na wiecu kandydata PiS na prezydenta. Jej przełożeni dowiedzieli się o tym z anonimu w grudniu. Urzędniczka nie ukrywa ani tego, że na wiecu była, ani tego, że sympatyzuje z Jarosławem Kaczyńskim, i argumentuje, że na na spotkanie z nim poszła po pracy.

Na czym więc polega problem? - Otóż Grażyna Welon jest członkiem korpusu służby cywilnej. A art. 78 ustawy o tej służbie stanowi, że takim osobom nie wolno publicznie manifestować poglądów politycznych. Zachowanie neutralności politycznej nakazuje też branżowy kodeks etyki.

Wniosek o ukaranie urzędniczki upomnieniem skierował do komisji dyscyplinarnej Izby Skarbowej w Katowicach rzecznik dyscyplinarny US w Sosnowcu. Będzie rozpatrywany właśnie we wtorek.

Sprawa ma jednak drugie dno. Jak pisze "Rzeczpospolita" Grażyna Welon jest wiceszefową regionalnej sekcji pracowników skarbowych "S". Od lat ujawnia nieprawidłowości w śląskiej skarbówce. Dzięki jej nieustępliwości w tropieniu np. zadziwiającej nieskuteczności sosnowieckich urzędników w egzekwowaniu wielomilionowych długów podatkowych po kontroli pracę stracił ówczesny naczelnik.

MA

d1uqzlr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uqzlr