Trwa ładowanie...
Defence24
pieniądze

Dystans między najbogatszymi a najbiedniejszymi regionami jak był...

Dotacje unijne 2004-2006. Najwięcej pieniędzy trafiło do bogatych województw - pisze "Rzeczpospolita". Resort rozwoju wyliczył, które regiony wykorzystały najwięcej środków z UE w przeliczeniu na mieszkańca.
Share
Dystans między najbogatszymi a najbiedniejszymi regionami jak był...
Źródło: WP.PL
d2htgyf

Wartość projektów współfinansowanych z funduszy UE w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski wyniosła średnio 2363 zł - wynika z danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na koniec czerwca 2007 r. Resort pierwszy raz brał pod uwagę wszystkie programy na lata 2004-2006, a więc inwestycje transportowe i z zakresu ochrony środowiska, dotacje dla przedsiębiorców i rolników, wsparcie edukacji, służby zdrowia, turystyki, pomoc bezrobotnym itp.

Niestety, wielkość pomocy per capita w poszczególnych regionach bardzo się różni. Najwięcej pieniędzy trafiło do woj. dolnośląskiego i zachodniopomorskiego (powyżej 3 tys. zł) oraz mazowieckiego, śląskiego i pomorskiego. Najmniej – do opolskiego i podkarpackiego (poniżej 1,7 tys. zł) oraz małopolskiego, lubelskiego i lubuskiego.

Te dane pokazują, że nie udało się uzyskać jednego z najważniejszych celów unijnej pomocy - zmniejszenia dystansu między najbogatszymi a najbiedniejszymi regionami Polski. Przeciwnie - różnice się pogłębiły.

d2htgyf

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Polecamy:
» Codzienny przegląd prasy ekonomicznej

d2htgyf

Podziel się opinią

Share
d2htgyf
d2htgyf