Trwa ładowanie...
d48tstb

Dywidenda Śnieżki za 2012 r. będzie wyższa niż w poprzednich latach

05.03. Warszawa (PAP) - Wobec poprawy wyników finansowych w ubiegłym roku, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zamierza wypłacić dywidendę z zysku za 2012 r., która będzie wyższa niż w...

Share
d48tstb

05.03. Warszawa (PAP) - Wobec poprawy wyników finansowych w ubiegłym roku, Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka zamierza wypłacić dywidendę z zysku za 2012 r., która będzie wyższa niż w poprzednich latach - poinformował Witold Waśko, dyrektor ds. Ekonomicznych FFiL Śnieżka.

"Osiągnęliśmy dobre wyniki w 2012 r., więc naturalne jest, że zamierzamy wypłacić dywidendę. Jej wysokość powinna być zgodna z trendem wzrostowym, który nasza dywidenda wykazywała ostatnich latach" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Witold Waśko, dyrektor ds. ekonomicznych w FFiL Śnieżka.

W IV kw. 2012 roku FFiL Śnieżka miała 137 tys. zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 11,6 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła w tym okresie 1,9 mln zł wobec 5,4 mln zł straty przed rokiem. Przychody wzrosły w tym okresie do 80,7 mln zł z 78,7 mln zł.

Po czterech kwartałach 2012 roku zysk netto grupy, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wzrósł do 45 mln zł z 17,2 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny do 56,3 mln zł z 40,8 mln zł, a przychody do 520,3 mln zł z 467,6 mln zł.

d48tstb

Śnieżka poinformowała we wtorek o podpisaniu kolejnej pięcioletniej umowy o współpracy z koncernem DuPont.

W ramach współpracy ze Śnieżką DuPont będzie kontynuował dostarczanie rozwiązań do wyrobów produkowanych przez Śnieżkę w zakresie łatwości czyszczenia, odporności na brudzenie się oraz zwiększenia ochrony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Firma będzie również wspierać Śnieżkę w promocji produktów pod marką Teflon. Umowa przedłuża licencję do znaku towarowego Teflon na terenie Polski, Ukrainy, Białorusi i Mołdawii (na wyłączność branżową), a także (już bez zasady wyłączności) w Kaliningradzie. (PAP)

wst/ asa/

d48tstb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48tstb
d48tstb