Trwa ładowanie...
d1ftz1z

Dywidenda z KGHM pewna, MSP nie wypowiada się na temat jej wysokości

7.5.Warszawa (PAP) - Jest już przesądzone, że KGHM wypłaci dywidendę z zysku za 2008 rok. MSP nie wypowiada się jednak na temat jej wysokości - poinformował PAP Maciej Wewiór,...
Share
d1ftz1z

7.5.Warszawa (PAP) - Jest już przesądzone, że KGHM wypłaci dywidendę z zysku za 2008 rok. MSP nie wypowiada się jednak na temat jej wysokości - poinformował PAP Maciej Wewiór, rzecznik resortu.

Wewiór, pytany o pojawiające się na rynku nieoficjalne informacje, że MSP będzie wnioskować o przeznaczenie prawie całego zysku z 2008 roku na dywidendę odpowiedział:

"Pewne już jest, że będzie dywidenda z KGHM. Nie zapadła jednak jeszcze decyzja, jakiej wysokości. Nie będę komentował plotek" - powiedział Wewiór.

d1ftz1z

W 2008 roku KGHM wypracował 2,9 mld zł zysku netto.

W środę MSP poinformowało w komunikacie, że wystąpiło do przewodniczącego RN KGHM o niezwłoczne zwołanie posiedzenia Rady w celu dokonania oceny porozumienia zawartego z organizacjami związkowymi w sprawie wypłaty nagrody specjalnej, która kosztować będzie spółkę 130 mln zł.

Resort poprosił też o wprowadzenie do porządku obrad posiedzenia RN punktu dotyczącego zmian w składzie zarządu KGHM.

"Chcemy, żeby Rada przeanalizowała porozumienie i jeśli okaże się, że są nieprawidłowości, wyciągnęła konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych" - powiedział Wewiór. (PAP)

pel/ pam/

d1ftz1z

Podziel się opinią

Share
d1ftz1z
d1ftz1z