Trwa ładowanie...
praca za granicą
20-08-2013 08:46

Dziennikarz zastrzelony podczas godziny policyjnej

Egipskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły w poniedziałek wieczorem na północy kraju szefa lokalnego oddziału państwowego dziennika "Al-Ahram"

Share
Dziennikarz zastrzelony podczas godziny policyjnejŹródło: AFP
d40sou6

Egipskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły w poniedziałek wieczorem na północy kraju szefa lokalnego oddziału państwowego dziennika "Al-Ahram". Otworzyły ogień do samochodu, który ich zdaniem próbował uniknąć kontroli podczas godziny policyjnej.

Według źródeł w siłach bezpieczeństwa, cytowanych przez agencję Reutera, w wyniku incydentu Tamer Abdel Rauf, który był szefem oddziału "Al-Ahram" w północnej prowincji (muhafazie) Al-Buhajra, został zastrzelony, a dziennikarz z innej państwowej gazety "Al-Gumhurija" odniósł obrażenia.

W oświadczeniu umieszczonym na Facebooku armia napisała, że samochód, którym poruszali się mężczyźni, wzbudził podejrzenia żołnierzy, ponieważ jechał bardzo szybko, nie reagując ani na nakaz zatrzymania ani na strzały ostrzegawcze oddawane w powietrze. "W kierunku samochodu nie oddano nadmiernych strzałów, a zabicie przebywających w nim osób nie było celowe" - podkreślono w oświadczeniu.

d40sou6

Wojsko wezwało w nim obywateli, by przestrzegali godziny policyjnej, przez co będą ułatwiać siłom bezpieczeństwa pracę.

W kilkunastu z 27 prowincji Egiptu od 14 sierpnia między godz. 19 a 6 obowiązuje godzina policyjna. Nie dotyczy ona jednak dziennikarzy.

Godzina policyjna została wprowadzona przez władze w odpowiedzi na krwawe zamieszki, które wybuchły, gdy siły bezpieczeństwa 14 sierpnia brutalnie zlikwidowały dwa obozowiska zwolenników obalonego prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego w Kairze. Będzie obowiązywać co najmniej do połowy września.

Od 14 sierpnia w starciach w całym kraju zginęło prawie 900 osób, w tym ponad 100 żołnierzy i policjantów.

MA

d40sou6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40sou6