Trwa ładowanie...
d2swcr6

Dziś dowiemy się, ile naprawdę pracują nauczyciele

Ten dokument z pewnością przyda się podczas trwających rozmów nad zmianą w ustawie Karta Nauczyciela. Dziś o godzinie 14:30 zostaną opublikowane wyniki badań rocznego czasu pracy pedagogów
Share
Dziś dowiemy się, ile naprawdę pracują nauczyciele
Źródło: Thinkstock
d2swcr6

Natalia Skipietrow z Instytutu Badań Edukacyjnych tłumaczy, że praca nauczycieli była sprawdzana dwuetapowo. Najpierw internetowo wypełniali ankietę, w której pisali czym się zajmowali w ciągu dnia. Potem, zwykle następnego dnia, przychodził do nich ankieter i wypytywał o przebieg pracy.

Polecamy: Tysiące nauczycieli nie wróci do szkół

Przed opublikowaniem raportu, z jego wnioskami zapoznało się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Minister Krystynie Szumilas nie podobało się to, że nauczyciele za mało czasu poświęcają na rozmowy z rodzicami lub innymi nauczycielami. Szefowa MEN zapowiedziała, że weźmie to pod uwagę podczas prac nad zmianami w Karcie Nauczyciela. Resort obecnie kończy przygotowanie ostateczną wersję założeń.

d2swcr6

Dwa dni temu Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował pismo, w który dopytywał o zwłokę w publikacji raportu. Zwracał uwagę, że badanie zakończyło się z końcem 2012 roku i że jego wyniki nie zostały opublikowane w ciągu pięciu miesięcy. Szef ZNP Sławomir Broniarz jest przekonany, że to badanie udowodni, że nauczyciele w rzeczywistości pracują znacznie więcej niż to się niektórym wydaje.

Jesteś bezrobotny? Chcesz zmienić pracę? Sprawdź najnowsze oferty pracy w swojej okolicy!

d2swcr6

Podziel się opinią

Share
d2swcr6
d2swcr6