Trwa ładowanie...
d21tbod

EBC zamierza utrzymywać niskie stopy proc. przez "wydłużony okres czasu" - Draghi

04.07. Frankfurt (PAP/int.) - Europejski Bank Centralny zamierza utrzymywać stopy procentowe w strefie euro na obecnych poziomach lub niższych przez "wydłużony okres czasu" -...

d21tbod
d21tbod

04.07. Frankfurt (PAP/int.) - Europejski Bank Centralny zamierza utrzymywać stopy procentowe w strefie euro na obecnych poziomach lub niższych przez "wydłużony okres czasu" - powiedział w czwartek prezes EBC Mario Draghi. EBC jest technicznie przygotowany do obniżenia stopy depozytowej do negatywnego poziomu - dodał Draghi.

"Rada Europejskiego Banku Centralnego oczekuje, że stopy procentowe EBC będą pozostawały na obecnych lub niższych poziomach przez wydłużony okres czasu" - powiedział Draghi na konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia Rady Prezesów EBC.

"Wciąż istnieje ryzyko pogorszenia się sytuacji w gospodarce strefy euro. W naszej polityce monetarnej będziemy utrzymywali akomodacyjne nastawienie tak długo, jak to konieczne" - dodał.

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w czwartek.

d21tbod

Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi 0,5 proc. EBC obniżył stopę kredytu refinansowego o 25 pkt. bazowych w maju. Stopa oprocentowania depozytów wynosi nadal 0,0 proc. Analitycy spodziewali się, że EBC utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

EBC jest przygotowany do obniżenia stopy depozytowej do negatywnego poziomu - oświadczył Draghi.

"EBC jest otwarty co do opcji obniżenia stopy depozytowej do negatywnego poziomu i technicznie jest przygotowany na taki ruch" - powiedział Draghi. (PAP)

wst asa/

d21tbod
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21tbod