Trwa ładowanie...
dm604hu
eboir

EBOiR pożyczy 25 mln euro Bankowi Polskiej Spółdzielczości

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli Bankowi Polskiej Spółdzielczości (BPS) pożyczki w wys. 25 mln euro na sfinansowanie kredytu dla małych i średnich firm oraz rozwoju gospodarki rolnej - ogłosił bank w komunikacie z wtorku.
Share
dm604hu

80 proc. wartości pożyczki udzielonej na 5 lat denominowana jest w polskiej walucie. BPS zamierza wspierać małe i średnie firmy we wschodniej Polsce oraz inicjatywy na wsi.

BPS jest siecią 366 banków spółdzielczych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze: samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki. Bank działa na terenie całej Polski. Poprzez sieć liczącą ok. 80 placówek obsługuje klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych.

Pożyczkę uzupełnia pakiet współpracy technicznej wyceniany na 1,2 mln euro sfinansowany z dotacji otrzymanych przez EBOiR i innych źródeł. Celem pakietu jest dopomożenie BPS i poszczególnym bankom spółdzielczym w rozwoju oferty dla wsi i tzw. sektora MSME (mikro, czyli firm jednoosobowych, małych np. rodzinnych i średniej wielkości działających na szczeblu lokalnym).

Bank Polskiej Spółdzielczości SA z siedzibą w Warszawie, został utworzony w marcu 2002 r. przez przyłączenie do Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego SA pięciu innych banków. Na swoich stronach internetowych BPS podał, że jego suma bilansowa na 31 grudnia 2010 r. wynosiła 16,55 mld zł.

dm604hu

Podziel się opinią

Share
dm604hu
dm604hu