Trwa ładowanie...
d435x3x
eboir
01-11-2011 15:35

EBOiR pożyczy 25 mln euro Bankowi Polskiej Spółdzielczości

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli Bankowi Polskiej Spółdzielczości (BPS) pożyczki w wys. 25 mln euro na sfinansowanie kredytu dla małych i średnich firm oraz rozwoju gospodarki rolnej - ogłosił bank w komunikacie z wtorku.

Share
d435x3x

80 proc. wartości pożyczki udzielonej na 5 lat denominowana jest w polskiej walucie. BPS zamierza wspierać małe i średnie firmy we wschodniej Polsce oraz inicjatywy na wsi.

BPS jest siecią 366 banków spółdzielczych. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze: samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki. Bank działa na terenie całej Polski. Poprzez sieć liczącą ok. 80 placówek obsługuje klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych.

Pożyczkę uzupełnia pakiet współpracy technicznej wyceniany na 1,2 mln euro sfinansowany z dotacji otrzymanych przez EBOiR i innych źródeł. Celem pakietu jest dopomożenie BPS i poszczególnym bankom spółdzielczym w rozwoju oferty dla wsi i tzw. sektora MSME (mikro, czyli firm jednoosobowych, małych np. rodzinnych i średniej wielkości działających na szczeblu lokalnym).

Bank Polskiej Spółdzielczości SA z siedzibą w Warszawie, został utworzony w marcu 2002 r. przez przyłączenie do Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego SA pięciu innych banków. Na swoich stronach internetowych BPS podał, że jego suma bilansowa na 31 grudnia 2010 r. wynosiła 16,55 mld zł.

d435x3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d435x3x
d435x3x