Trwa ładowanie...
d36w5y4
18-01-2017 11:04

EBOR sprzedał 2,48% akcji Cyfrowego Polsatu w przyspieszonym book-buildingu

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) sprzedał 2,48% akcji Cyfrowego Polsatu w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu, redukując swój udział o połowę, podała instytucja.

d36w5y4
d36w5y4

"Oferta rozpoczęła się po zamknięciu giełdy w Warszawie 17 stycznia 2017 r. Transakcja została zamknięta z niewielkim dyskontem wobec ceny na zamknięciu poprzedniego dnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wynoszącej 25,65 zł" - czytamy w komunikacie

Prowadzącym księgę popytu było Citi, a współprowadzącym Berenberg.

EBOR zobowiązany jest do 90-dniowego locku-up na pozostałych akcjach Cyfrowego Polsatu.

"EBOR jako aktywny akcjonariusz mniejszościowy wspierał transformację Cyfrowego Polsatu w wiodącą firmę medialną i telekomunikacyjną na polskim rynku, tworzącą zintegrowaną platformę medialną z aktywami unikalnymi dla regionu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów osiągniętych przez zarząd Cyfrowego Polsatu i uważamy je za solidną podstawę do dalszego rozwoju firmy" - powiedział Grzegorz Zieliński, dyrektor regionalny EBOR na Polskę i Kraje Bałtyckie.

EBOR w 2011 r. nabył akcje Polkomtelu, natomiast w maju 2014 r. walory te zostały wymienione na akcje Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

d36w5y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36w5y4