Trwa ładowanie...
d3qt2py
d3qt2py

Echo Investment ma projekt 2 budynków w miejsce byłego hotelu Cracovia

Warszawa, 26.03.2015 (ISBnews) - Echo Investment zrealizuje na terenie po byłym hotelu Cracovia projekt dwóch budynków biurowych, które poprzez swoje gabaryty i formę odtwarzają główną bryłę budynku. Obiekt, o wysokości 24,2 m, będzie miał blisko 29 tys. m2 powierzchni całkowitej, z czego ponad 18 tys. m2 przeznaczono pod wynajem, poinformowała spółka.
Share
d3qt2py

"To współczesny obiekt biurowy o najwyższym standardzie, skierowany do użytkowników wymagających rozwiązań opartych na idei zrównoważonego rozwoju w zakresie efektywności energetycznej i transportu do i z miejsca pracy" - powiedział Marek Dunikowski z krakowskiego Biura Architektonicznego DDJM, które przygotowało projekt, cytowany w komunikacie.

W nowej koncepcji plac przed budynkiem A, od strony alei Focha, kształtowany jest jako miejsce o doniosłej dla otoczenia funkcji publicznej. Natomiast projektowana przestrzeń w osi al. Focha pełni rolę otwarcia widokowego i łącznika funkcjonalnego pomiędzy Alejami Trzech Wieszczów i Błoniami, a w kierunku północ-południe nawiązuje charakterem i funkcją do nowego placu przed Muzeum Narodowym. Poprzez wprowadzenie oryginalnego rozwiązania, jakim jest dwukondygnacyjne przejście w budynku A inwestycja kształtuje zupełnie nową przestrzeń publiczną w ciągu od frontu Muzeum Narodowego, aż do ulicy Syrokomli.

"Za nową wartość w przestrzeni miejskiej z pewnością można uznać otwarcie wnętrza dotychczas ogrodzonej działki na ruch pieszy i rowerowy. Powstałe w projekcie wnętrza urbanistyczne wytworzą nowe perspektywy widokowe - na elewację Stadionu Cracovii, zabytkowe kamienice przy alei Zygmunta Krasińskiego, czy na nieeksponowaną wcześniej mozaikę na tylnej elewacji Kina Kijów" - podkreślił Dunikowski.

d3qt2py

Zabytkowe mozaiki we wnętrzu dawnego hotelu będą w całości odrestaurowane i przeniesione do holi nowych budynków. Nowy projekt w skali bryły i całego założenia odtwarza charakterystyczne "powidoki" - daszek nad głównym wejściem i platformę tarasową od strony alei Krasińskiego.

DDJM to pracownia, która powstała w 1991 r. Współtworzący ją architekci Marek Dunikowski i Wojciech Miecznikowski. Wśród najbardziej spektakularnych realizacji pracowni są: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach czy Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Bełżcu.

Echo w kwietniu ub. roku poinformowało, że zrezygnowało z planu budowy wielofunkcyjnego obiektu handlowo-usługowego w byłym hotelu Cracovia w Krakowie i zamierza zamienić budynek w zespół biurowy, w którym usługi będą tylko dodatkową funkcją.

Echo Investent jest właścicielem byłego hotelu Cracovia, zlokalizowanego przy al. Focha w Krakowie. Dotychczasowe projekty zagospodarowania obiektu przygotowane przez inwestora nie zostały zaakceptowane przez władze miasta. Hotel zakończył swoją działalność 30 czerwca 2011 r. Echo kupiło go od Orbisu.

(ISBnews)

d3qt2py

Podziel się opinią

Share
d3qt2py
d3qt2py