Trwa ładowanie...
dt6xduw
08-03-2017 11:51

EFL: Rynek leasingu w Polsce wzrośnie o 16,5% r/r w br.

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Rok 2017 będzie ósmym z rzędu, w którym rynek leasingu w Polsce wzrośnie, prognozuje Europejski Fundusz Leasingowy (EFL). Dynamika wzrostu osiągnie 16,5% r/r i, w odróżnieniu od 2016 r., zostanie osiągnięta dzięki równomiernym wzrostom w segmencie pojazdów oraz maszyn i urządzeń, podano także. 

dt6xduw
dt6xduw

"W 2017 roku rozwojowi branży leasingowej w Polsce będzie sprzyjać kilka czynników. Po pierwsze, nie ulegnie zmianie otoczenie prawne, które jest bardzo ważne dla prowadzenia biznesu przez klientów firm leasingowych. Po drugie, wiemy także, że przez najbliższe 2 lata zostaną utrzymane przepisy dotyczące odliczenia podatku VAT od samochodów osobowych, co jest oczywiście czynnikiem wspierającym rozwój największego segmentu branży leasingowej, czyli finansowania pojazdów. Po trzecie, w drugiej części roku zostanie rozwiązany 'worek' ze wsparciem unijnym" - powiedział wiceprezes Radosław Woźniak, cytowany w komunikacie.

W tym roku rynek leasingu będzie rósł w sposób dużo bardziej zrównoważony, niż miało to miejsce w 2016 roku, podano także.

"Oczekujemy nie tylko zbliżonej do roku poprzedniego dynamiki w segmencie pojazdów osobowych i ciężkich, ale także dwucyfrowego wzrostu w segmencie maszyn i urządzeń. Dynamika tego rynku będzie wynikała przede wszystkim z wykorzystania środków unijnych jak również z konieczności odnowienia parków maszynowych. Wykorzystanie mocy produkcyjnych na koniec 2016 roku było na poziomie aż 80%, co wskazuje na konieczność odnowienia lub uzupełniania parków maszynowych w tym roku" - dodał Woźniak.

Europejski Fundusz Leasingowy powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Spółka oferuje: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring.

(ISBnews)

dt6xduw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xduw