Trwa ładowanie...
d1q9uwx

Eko Export na początku '16 planuje uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego

12.03. Warszawa (PAP) - Eko Export, spółka specjalizująca się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery, planuje wydać 12,7 mln zł na budowę nowego zakładu produkcyjnego w...

Share
d1q9uwx

12.03. Warszawa (PAP) - Eko Export (Zobacz notowania spółki »), spółka specjalizująca się w pozyskiwaniu i sprzedaży mikrosfery, planuje wydać 12,7 mln zł na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bielsku-Białej - poinformowała spółka w komunikacie. Ma on być uruchomiony na początku 2016 roku.

"Zarząd (...) w związku z przyjętą strategią działania na lata 2014-2016 powziął decyzję o budowie zakładu produkcyjnego w Bielsku-Białej, na które będą się składać: linia produkcyjna o wysokiej wydajności oraz duże magazyny, o całkowitej powierzchni 3.000 m kw" - napisano w raporcie.

Nowy zakład powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącej fabryki.

d1q9uwx

"Planowane uruchomienie zakładu przypada na początek 2016 roku" - podano w komunikacie.

Inwestycja będzie w 80 proc. finansowana kredytem bankowym w euro.

"Planowana inwestycja jest konsekwencją prowadzonej polityki zarządu spółki zmierzającej do corocznego znacznego zwiększania produkcji" - podała spółka.

"Dzięki temu spółka będzie mieć możliwość szybkiej reakcji na duże, często dość późno definiowane, jeśli chodzi o ilość, zamówienia na mikrosferę, głównie z branży ropy naftowej i gazu" - dodano w komunikacie. (PAP)

morb/ jtt/

d1q9uwx

Podziel się opinią

Share
d1q9uwx
d1q9uwx