Eko Export podpisał list intencyjny z firmą z Europy na dostawy mikrosfery; wymienią się akcjami

01.08. Warszawa (PAP) - Spółka Eko Export parafowała list intencyjny z partnerem z Europy, co ma doprowadzić do podpisania wieloletniej umowy o współpracy na dostawy dla Eko...

01.08. Warszawa (PAP) - Spółka Eko Export parafowała list intencyjny z partnerem z Europy, co ma doprowadzić do podpisania wieloletniej umowy o współpracy na dostawy dla Eko Eksport mikrosfery po korzystnej cenie. Umowa ma też przewidywać wzajemną sprzedaż akcji obu firm - podała spółka w komunikacie.

"Jest to pierwszy, bardzo ważny krok w kierunku przejmowania spółek suszących i wydobywczych w Europie przez Eko Export w celu zapewnienia spółce czołowej pozycji w zakresie produkcji mikrosfery" - poinformowała spółka.

Spółka podaje, że parafowanie listu ma doprowadzić do nawiązania kooperacji i podpisania wieloletniej umowy o współpracy, której głównym zamierzeniem będzie maksymalne wykorzystanie zasobów surowcowych partnera z Europy przy pomocy technicznych i technologicznych możliwości Eko Export oraz obecności Eko Export na GPW jak również na rynkach eksportowych mikrosfery.

"Pierwszy etap współpracy zakładać ma, począwszy od sierpnia 2012 do czerwca 2016, dostawę przez partnera dużych ilości suchej mikrosfery w stałej (przez cały okres trwania współpracy) korzystnej dla spółki cenie" - dodała spółka.

"W celu trwałego związania interesów stron porozumienia umowa o współpracy ma przewidywać przeprowadzenie transakcji wzajemnej sprzedaży akcji, na podstawie których nastąpi wzajemne zaangażowanie kapitałowe między stronami porozumienia. Eko Export zakupi (sukcesywnie) w okresie 2012-2016 akcje w spółce partnera, a partner zakupi od akcjonariuszy założycieli notowane na rynku regulowanym akcje zwykłe na okaziciela Eko Export o tej samej wartości" - podano.

Po rozpoczęciu współpracy akcje będą przekazywane sukcesywnie w miarę otrzymywania przez Eko Export kolejnych partii 1000 ton surowca.

Spółka podała, że parafowanie listu intencyjnego, a następnie spodziewane podpisanie wieloletniej umowy o współpracy wpisuje się w strategię Eko Export, która ma w szczególności doprowadzić do: ustabilizowania w długim terminie cen zakupu surowca, wykorzystania w maksymalny sposób mocy produkcyjnych nowo uruchomionej linii produkcyjnej, obniżenia cen transportu mikrosfery (z uwagi na fakt, iż przedmiotem dostawy będzie lżejsza mikrosfera sucha w miejsce mikrosfery o wilgotności sięgającej 30-35 proc.) i kosztów produkcji, a w konsekwencji do zdecydowanego wzrostu zyskowności.(PAP)

bas/ asa/

Źródło artykułu:PAP
środowiskoekoexporteko export sa

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)