Trwa ładowanie...

Ekolodzy blokują inwestycje w Krakowie

Najpierw blokowali budowę szpitala w Prokocimiu, potem remont Szkieletora i budowę spalarni w Nowej Hucie! Teraz wstrzymują kolejną ważną dla krakowian inwestycję. Ekolodzy protestują przeciwko rozbudowie i modernizacji ul. Mogilskiej.

Share
Ekolodzy blokują inwestycje w Krakowie
Źródło: newspix.pl, fot: Michał Stawowiak
d2uebwb

Ekolodzy po raz kolejny boleśnie o sobie przypomnieli! Przebudowa jednej z głównych arterii łączącej Nową Hutę z centrum stanęła pod znakiem zapytania. Inwestycję blokują ekolodzy. Obrońcy środowiska nie chcą dopuścić do rozpoczęcia prac, twierdząc, że ul. Mogilska powinna zostać aleją z jednym pasem ruchu. Pozostała część ulicy, zamiast dla kierowców, miałaby zostać przeznaczona dla rowerzystów i pieszych.

Obecnie wszyscy zmotoryzowani poruszają się dwoma pasami ruchu, dzięki czemu, szybko i łatwo można dojechać od Nowej Huty do centrum Krakowa. Miasto chciało, by przebudowa ul. Mogilskiej ruszyła we wrześniu. Jednak sprzeciw ekologów trafił już do RDOŚ, który jeśli uzna za słuszne, może uchylić decyzję o długo wyczekiwanej modernizacji.

ZIKIt jednak uspokaja. Według urzędników, ekolodzy nie mają żadnych szans na zablokowanie inwestycji. – Niedługo uzyskamy pozwolenie na budowę. Nasi prawnicy twierdzą, że ekolodzy nie powstrzymają budowy. Modernizacja ul. Mogilskiej ruszy we wrześniu – zapewnia Michał Pyclik z ZIKiT.

d2uebwb

Podziel się opinią

Share
d2uebwb
d2uebwb